Super League

Τα ντέρμπι, το πρόγραμμα του ΟΦΗ και όλου του πρωταθλήματος

Η κλήρωση της Σούπερ Λιγκ ανέδειξε τα ντέρμπι, τα οποία αναμένεται να… ξεκινήσουν την 4η αγωνιστική.

Συγκεκριμένα, τότε θα διεξαχθεί το ματς ανάμεσα σε ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, ενώ θα ακολουθήσουν από εκεί και πέρα την 5η αγωνιστική Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, την 6η ΑΕΚ - Ολυμπιακός, την 8η ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός και την 10η θα γίνει αυτό των "αιωνίων", ανάμεσα σε Ολυμπιακό - Παναθηναϊκό.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΦΗ

Από εκεί και πέρα και σε ό,τι αφορά το πρόγραμμα του ΟΦΗ μετά το ματς της πρεμιέρας απέναντι στον Πανιώνιο και τη 2η αγωνιστική επίσης θα αγωνιστεί εκτός έδρας, παίζοντας με τον Παναιτωλικό. Πρώτο ματς στο Ηράκλειο θα είναι κόντρα στον ΠΑΟΚ, σε μια δύσκολη όπως φαίνεται τουλάχιστον κλήρωση για την κρητική ομάδα…

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τον ΟΦΗ είναι το εξής:

1η αγων.: Πανιώνιος - ΟΦΗ
2η: Παναιτωλικός - ΟΦΗ
3η: ΟΦΗ - ΠΑΟΚ
4η: Ξάνθη - ΟΦΗ
5η: ΟΦΗ - ΑΕΚ
6η: Λαμία - ΟΦΗ
7η: ΟΦΗ - Ολυμπιακός
8η: ΑΕΛ - ΟΦΗ
9η: ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης
10η: Λεβαδειακός - ΟΦΗ
11η: ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ
12η: ΟΦΗ - Αρης
13η: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
14η: Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ
15η: ΟΦΗ - Ατρόμητος

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αναλυτικά, το πλήρες πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ 2018/19 είναι το εξής:

1η αγωνιστική
Παναιτωλικός - Ατρόμητος.
Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΛ
Ολυμπιακός - Λεβαδειακός
ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης
Ξάνθη - Παναθηναϊκός
ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα
Πανιώνιος - ΟΦΗ
Λαμία - Αρης

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός - ΟΦΗ
Πανιώνιος - ΠΑΟΚ
Ατρόμητος - Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ
Παναθηναϊκός - Λαμία
Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης - ΑΕΛ
Λεβαδειακός - Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική
ΟΦΗ - ΠΑΟΚ
Ξάνθη - Παναιτωλικός
ΑΕΚ - Πανιώνιος
Λαμία - Ατρόμητος
Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ - Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης - Λεβαδειακός

4η αγωνιστική
Ξάνθη - ΟΦΗ
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Παναιτωλικός - Λαμία
Πανιώνιος - Ολυμπιακός
Ατρόμητος - ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα - Αρης

5η αγωνιστική
ΟΦΗ - ΑΕΚ
Λαμία - Ξάνθη
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
ΑΕΛ - Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης - Πανιώνιος
Λεβαδειακός - Ατρόμητος
Αρης - Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική
Λαμία - ΟΦΗ
ΑΕΚ - Ολυμπιακός
Ξάνθη - ΑΕΛ
ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός - Λεβαδειακός
Πανιώνιος - Αρης
Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική
ΟΦΗ - Ολυμπιακός
ΑΕΛ - Λαμία
Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ
Λεβαδειακός - Ξάνθη
Αρης - ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός - Πανιώνιος
Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης.

8η αγωνιστική
ΑΕΛ - ΟΦΗ
Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης
Λαμία - Λεβαδειακός
ΑΕΚ - Αρης
Ξάνθη - ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος - Ατρόμητος

9η αγωνιστική
ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός - ΑΕΛ
Αρης - Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης - Ξάνθη
Ατρόμητος - ΠΑΟΚ
Πανιώνιος - Παναιτωλικός

10η αγωνιστική
Λεβαδειακός - ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης - Αρης
ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Λαμία - Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ - Ατρόμητος
Ξάνθη - Πανιώνιος
ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός

11η αγωνιστική
ΟΦΗ - Αρης
ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ
Ατρόμητος - Ολυμπιακός
Πανιώνιος - Λαμία
Παναιτωλικός - ΑΕΚ
ΠΑΟΚ - Ξάνθη

12η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ
Αρης - Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης - Ατρόμητος
ΑΕΛ - Πανιώνιος
Ολυμπιακός - Παναιτωλικός
Λαμία - ΠΑΟΚ
ΑΕΚ - Ξάνθη

13η αγωνιστική
ΟΦΗ - Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος - Αρης
Πανιώνιος - Λεβαδειακός
Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ - ΑΕΛ
Ξάνθη - Ολυμπιακός
ΑΕΚ - Λαμία

14η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ
Παναθηναϊκός - Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα - Πανιώνιος
Αρης - Παναιτωλικός
Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης - Ξάνθη
ΑΕΛ - ΑΕΚ
Ολυμπιακός - Λαμία

15η αγωνιστική
ΟΦΗ - Ατρόμητος
Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη - Αρης
ΑΕΚ - Λεβαδειακός
Λαμία - Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός - ΑΕΛ