Ακαδημίες

Στον τελικό η Α.Δ.Ν. Κυδωνίας με ανατροπή (photos)

adn kydonias ionia 2000 tzounior imitelikos

Με τον αρχηγό της Φάμπιο Μουσταφά... οδηγό η Ακαδημία Νέας Κυδωνίας πήρε το... εισιτήριο για τον τελικό των Τζούνιορ.

Η ομάδα του Στέλιου Τζωρτζάκη νίκησε με ανατροπή στο σκορ την Ιωνία 2000 με σκορ 4-2 και θα διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή στον τελικό με τον Πανακρωτηριακό.

Στο 3' ο Κατσιάς άνοιξε το σκορ για την Α.Δ.Ν. Κυδωνίας, για να λήξει ισόπαλο το ημίχρονο χάρις στο γκολ του Γεωργιακάκη (20').

Στο 40' ο Αγγελάκης απέκρουσε το πέναλτι του Παπαδόπουλου, αλλά στην επαναφορά ο παίκτης της Ιωνίας σκόραρε για το 1-2.

Με την σέντρα όμως (41') ο Μουσταφά έφερε το ματς στα ίσα (2-2) και ένα λεπτό μετά (42') ο Χαρίσης με εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-2.

Το τελικό 4-2 σημειώθηκε στο 45' με το δεύτερο γκολ του Μουσταφά στο παιχνίδι.