Μικτές Ομάδες

"Καρέ" τερμάτων και η Κ16 στο Λασίθι

Όπως η Κ14, έτσι και η Κ16 της ΕΠΣ Χανίων πέρασε με το ίδιο σκορ (0-4) από την Κριτσά στο παιχνίδι που ακολούθησε με την ΕΠΣ Λασιθίου για την 3η αγωνιστική του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Αυτή ήταν μάλιστα η παρθενική νίκη της Κ16 η οποία ήρθε και με πολύ καλή εμφάνιση από τους ποδοσφαιριστές του Γιώργου Ριτζάκη με τα Χανιά να φτάνουν έτσι τους τέσσερις βαθμούς σε τρία παιχνίδια.

Η ΕΠΣΧ σκόραρε μία φορά στο πρώτο μέρος όπου είχε μεταξύ άλλων και δύο δοκάρια σε φάουλ του Μπερικάκη και κεφαλιά του Πατελάκη ενώ πέτυχε ακόμα τρία γκολ στην επανάληψη.

Ο Μπερικάκης ήταν ο σκόρερ του 0-1 στο 23', ενώ τα υπόλοιπα τέρματα ήρθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο 70' ο Πατελάκης σημείωσε το 0-2, με τον Αθανασάκη να σκοράρει στη συνέχεια μέσα σε διάστημα τριών λεπτών (78'-80') και να διαμορφώνει έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Βασάκης (Hρακλείου)
Βοηθοί: Δρακουλάκης-Τσαμπουράκης (Hρακλείου)

ΕΠΣ Χανίων (Γιώργος Ριτζάκης): Ζαχαράκης, Πατελάκης, Ταγιάρι, Νικολιουδάκης, Ανδρουλάκης, Μυφτάρι, Γκολόση (67' Αποστολάκης), Κρεμασμενάκης (70' Κουτσοκολάκης), Αθανασάκης, Μπερικάκης (70' Αναστασόπουλος), Γιακουμάκης (60' Φανδριδάκης)