Μικτές Ομάδες

"Καρέ" στην Κριτσά για την Κ14

Η Κ14 της ΕΠΣ Χανίων δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στην Κριτσά φτάνοντας σε "καρέ" (0-4) απέναντι στην ΕΠΣ Λασιθίου το μεσημέρι της Τετάρτης.

Η ομάδα του Γιώργου Μουριζάκη έφτασε έτσι τις δύο νίκες σε τρία παιχνίδια και συνεχίζει στην κορυφή του ομίλου με 7 βαθμούς πλέον.

Τα πάντα κρίθηκαν ουσιαστικά από το πρώτο μέρος με τα Χανιά να φτάνουν πολύ γρήγορα στο πρώτο 20λεπτο στο 0-3.

Ο Γεωργακάκης άνοιξε το σκορ στο 2', με τον Λαδα να παίρνει τη σκυτάλη και να σημειώνει στο 4' και το 20' δύο ακόμα τέρματα (0-3).

Ο Ενωσιακός προπονητής είχε έτσι και την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετά παιδιά στην επανάληψη όπου η ομάδα του έφτασε και σε τέταρτο γκολ με τον Πιπεράκη στο 65' (0-4).

Διαιτητής: Bασσάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δρακουλάκης-Τσαμπουράκης (Ηρακλείου)

ΕΠΣ Χανίων (Γιώργος Μουριζάκης): Χατζηδάκης (36' Βουλγαράκης), Ζυμβραγουδάκης (36' Καραμανώλης), Σκοπελίτης, Πλανάκης, Καλαμαρίδης, Φούσα, Λυμπεράκης (36' Παπαδόπουλος), Λαδάς (51' Πιπεράκης), Μπραουδάκης  (44' Κοτζαμιχάλης), Θανασιός (36' Μιχαηλάκης), Γεωργακάκης (44' Πολιτάκης)