Μικτές Ομάδες

Ηττήθηκε στο φινάλε η Κ16

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, η Κ16 της ΕΠΣ Χανίων γνώρισε την πρώτη ήττα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων γνώρισε στο Ρέθυμνο για την 2η αγωνιστική με 2-1 από την αντίστοιχη της ΕΠΣΡ.

Το γκολ του Αθανασάκη στο 38' μετά από τη σέντρα του Τριφύλλη (0-1), έδωσε το προβάδισμα στα Χανιά στην ανάπαυλα.

Στη συνέχεια ωστόσο οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή  με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος εκ των οποίων το νικητήριο στα τελευταία λεπτά (2-1). Ο Μπουρνέλης ισοφάρισε αρχικά σε 1-1 στο 53' με τον Αλιάι να δίνει τη νίκη στη συνέχεια στο 74' από το σημείο του πέναλτι.

Τα Χανιά μένουν στον ένα βαθμό ενώ την 3η αγωνιστική θα αντιμετωπίσουν το Λασίθι εκτός έδρας με στόχο την πρώτη νίκη στη διοργάνωση.

EΠΣ Ρεθύμνου (Μιχάλης Βουράκης): Μαρινάκης, Δρανδάκης, Γιαννούλης, Γκεοργκέφσκι, Λιονής, Βαρούχας (59' Βερνάδος), Μπουρνέλης (67' Τουρνάκης), Γερωνυμάκης (52' Τζωρτζινάκης), Καφετσής, Αλιάι, Γύπαρης

ΕΠΣ Χανίων (Γιώργος Ριτζάκης): Zαχαράκης, Ταγιάρι, Πατελάκης, Πρωτοπαπαδάκης, Μυφτάρι, Γιακουμάκης, Κουτκσοκολάκης (75' Οικονομόπουλος), Φανδριδάκης, Αναστασόπουλος (40' Κρεμασμενάκης), Τριφύλλης, Αθανασάκης