Μικτές Ομάδες

Εμφατική νίκη-τίτλου για το Ηράκλειο στους Παίδες (pics)

Με εμφατικό τρόπο η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Ηρακλείου υποχρέωσε την αντίστοιχη ομάδα των Χανίων στην πρώτη της ήττα (4-0) για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν πιο ουσιαστικοί εκμεταλλευόμενοι στο έπακρο τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν, με αποτέλεσμα να κάνουν βήμα τίτλου, αφού πέτυχαν την 3η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Σε εξαιρετικό κλίμα ανάμεσα στους παράγοντες των δύο Ενώσεων και τους ποδοσφαιριστές έγινε το ματς και ενδεικτικό είναι ότι οι δύο αποστολές φωτογραφήθηκαν μαζί πριν την έναρξη.

xania 18ada

Οι φάσεις του αγώνα
1’ Φάουλ του Μπουρδάκη προβολή του Γύπαρη απέκρουσε ο Ψιμόπουλος.
22’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Σημαιάκη πλασέ του Τσαμπουράκη η μπάλα στα δίχτυα (0-1). panigirismoi irakleio
25’ Φάουλ του Κουτεντάκη προβολή του Σμπώκου μπλόκαρε ο Ανωμεριανάκης.
32’ Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά, ο Κουλιεράκης πασάρει στον Παπαδάκη που πλασάρει αλλά ο Ψιμόπουλος με σπουδαία επέμβαση διατηρεί το προβάδισμα για το Ηράκλειο.
34’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Καφούση ο Κουτεντάκης με κεφαλιά σημειώνει το 0-2.
42’ Σουτ του Τσαμπουράκη άουτ.
48’ Σουτ του Γύπαρη στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κρεμασμενάκης με σουτ σε ανυπεράσπιστη εστία στέλνει την μπάλα άουτ.
51’ Σουτ του Κουλιεράκη από πλάγια θέση απέκρουσε σε κόρνερ ο Ψιμόπουλος.
57’ Διαμαρτυρίες των Χανίων για πέναλτι σε κράτημα του Κουλιεράκη από τον Τσαμπουράκη, με τον α’ βοηθό να ετοιμάζεται να σηκώσει τη σημαία για να το υποδείξει στον ρέφερι αλλά τελικά να το… μετανιώνει!
59’ ΓΚΟΛ: Στην πρώτη του επίσκεψη στα "καρέ" του Ανωμεριανάκη στο δεύτερο ημίχρονο το Ηράκλειο… τελειώνει το ματς, με τον βραχύσωμο Κουτεντάκη να σκοράρει ξανά με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γαρεφαλάκη.
63’ Σέντρα του Γαρεφαλάκη σουτ του Ζηδιανάκη άουτ.
69’ Φάουλ του Κουλιεράκη με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Ψιμόπουλος.
71’ Αδύναμο πλασέ του Τσαμπουράκη μπλοκάρει ο Ανωμεριανάκης.
78’ ΓΚΟΛ: Ο Τσαμαντιώτης με πλασέ κάνει το 0-4.