legea hor

Γενικά Θέματα

Οι υποψηφιότητες για την "36η Γιορτή του Ποδοσφαιριστή"

Ο ΠΣΑΠ διοργανώνει τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου και ώρα 18:45, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, την 36η Γιορτή του Ποδοσφαιριστή, μία εκδήλωση που έχει γίνει θεσμός.

Όπως κάθε χρόνο θα βραβευτούν οι κορυφαίοι της σεζόν 2016-2017 για Super League και Football League. Φέτος στις υποψηφιότητες δεν υπάρχει εκπρόσωπος καμιάς ομάδας από τα Χανιά.

Οι τρεις υποψήφιοι ανά κατηγορία προέκυψαν έπειτα από ψηφοφορία που διεξήχθη μεταξύ των ποδοσφαιριστών της Super League και της Football League. Οι νικητές ανά κατηγορία θα ανακοινωθούν κατά τη διάρκεια της γιορτής.

Να τονιστεί ότι οι ομάδες που αναφέρονται δίπλα σε ποδοσφαιριστές και προπονητές, είναι εκείνες που βρίσκονταν την περασμένη αγωνιστική σεζόν.

Αναλυτικά οι υποψήφιοι είναι οι εξής:

Super League

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
Μάνταλος Πέτρος (ΑΕΚ)
Σιώπης Μανώλης (Πανιώνιος)
Φορτούνης Κώστας (Ολυμπιακός)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΞΕΝΟΣ
Αραούχο Σέρτζιο (ΑΕΚ)
Μπεργκ Μάρκους (Παναθηναϊκός)
Σοτζέϊ Μασούντ (Πανιώνιος)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΝΕΟΣ 
Γαλανόπουλος Κωνσταντίνος (ΑΕΚ)
Λημνιός Δημήτρης (Ατρόμητος)
Ρέτσος Παναγιώτης (Ολυμπιακός)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ
Γιαννιώτης Ανδρέας (Πανιώνιος)
Κυριακίδης Δημήτρης (Παναιτωλικός)
Πασχαλάκης Αλέξανδρος (ΠΑΣ Γιάννινα)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
Ιβιτς Βλάνταν (ΠΑΟΚ)
Μιλόγιεβιτς Βλάνταν (Πανιώνιος)
Πετράκης Γιάννης (ΠΑΣ Γιάννινα)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Κομίνης Γιώργος
Παπαπέτρου Αναστάσιος
Σιδηρόπουλος Αναστάσιος

ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ
Μπεργκ Μάρκους (Παναθηναϊκός)

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Football League

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ 
Βασιλόγιαννης Ανδρέας (ΠΑΣ Λαμία)
Κουσκουνάς Νίκος (Α.Ο. Τρίκαλα)
Σιατραβάνης Σάββας (Απόλλων Σμύρνης)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΞΕΝΟΣ
Βουό Πατρίκ (ΟΦΗ)
Κονέ Εμάνουελ (Απόλλων Σμύρνης)
Μιλοσάβλιεφ Βλάνταν (ΟΦΗ)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΝΕΟΣ
Αλμπάνης Χρήστος (Απόλλων Σμύρνης)
Πασαλίδης Τριαντάφυλλος (Αιγινιακός)
Τσίπρας Ανδρέας (Καλλιθέα)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ
Διούδης Σωκράτης (Αρης)
Πίτκας Βαγγέλης (ΠΑΣ Λαμία)
Στρέζος Γιώργος (Παναιγιάλειος-ΟΦΗ)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 
Αντωνίου Σωτήρης (Α.Ε. Σπάρτη)
Μάντζιος Απόστολος (Απόλλων Σμύρνης)
Τεννές Χαράλαμπος (ΠΑΣ Λαμία)

ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ 
Κουσκουνάς Νίκος (Α.Ο. Τρίκαλα)