Γ' Εθνική

Ήττα στις καθυστερήσεις για Κρουσσώνα

TAVLADORAKIS

Παιχνίδι με πολύ σασπένς ήταν αυτό που έγινε μεταξύ του Αστέρα Βάρης και του ΠΑΟ Κρουσώνα, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους (2-1) με γκολ στο φινάλε της εξ αναβολής αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική του 6ου ομίλου.

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τον Αστέρα, που προηγήθηκε μόλις στο 3’ με πλασέ του Ανδρεαδάκη.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έψαξαν την ισοφάριση και τα κατάφεραν με το κοντινό σουτ του Κουράκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα έληγε ισόπαλος, όμως στο 90’+5 ο Πλίτσης με κεφαλιά αξιοποίησε την εκτέλεση κόρνερ του Μίχου, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Πλέον, ο Αστέρας Βάρης έχει 10 βαθμούς, όσους έχουν και το Αιγάλεω με την Κηφισιά και με τις τρεις ομάδες να μοιράζονται την 6η θέση, ενώ ο ΠΑΟ Κρουσώνα είναι ουραγός με 4 βαθμούς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Ούσιος, Σχίζας, Κόπελας, Κόζης, Πλίτσης, Συνάνης (35’ Δρακοντίδης), Μίχος, Φωστέρης, Καζάζης, Ανδρεαδάκης (78’ Παπαδημητρόπουλος), Κωβαίος (50’ Μπράχο)

ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Καλομοίρης, Τζωρμπατζάκης (81’ Καπετανάκης), Μασέλης, Κορδονούρης, Τσολακούδης, Ταβλαδωράκης, Παπαρούνας, Δερμιτζάκης (55’ Αλέκου), Κουράκης, Παππάς, Νύκταρης (63’ Καφετζόπουλος).