Ασπάλαθος

Δεύτερη σερί νίκη για Ασπάλαθο , 4-2 τον Τάλω

Τη δεύτερη σερί του νίκη πέτυχε ο Ασπάλαθος, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας με 4-2 επί του ουραγού Τάλω, στα Νεροκούρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με σουτ του Νικολάου, ενώ στο 46ο λεπτό από ασσίστ του ίδιου παίκτη και σουτ του Καριμπίδη έγινε το 2-0. Ο ίδιος παίκτης ανέβασε το σκορ στο 3-0 στο 64' , για να μειώσουν μέσα σε δέκα λεπτά οι φιλοξενούμενοι με απευθείας κόρνερ του Μουστάκα σε 3-1 και με σουτ του Ντερβίσι σε 3-2 στο 75'.

Το τελικό σκορ έγραψε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας του Ασπάλαθου, Ματκάρης, ο οποίος πήρε τη θέση του τραυματία Καριμπίδη στην κορυφή της επίθεσης, σκοράροντας στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων γράφοντας το τελικό 4-2. Μ' αυτή τη νίκη, ο Ασπάλαθος έφτασε τους 15 βαθμούς και ανέβηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ασπάλαθος: Μπαρδάκης, Τσιστράκης (65' Τρίγγος), Ρεβύθης, Βόκας, Καραμούτσος, Λέκκας, Καριμπίδης (λ.τρ. Ματκάρης), Παππάς, Μαντζουνέας, Νικολάου (75' Γρηγοριάδης), Θεοχαρόπουλος

Τάλως (Αιμίλιος Καλαφάτης): Απέργης, Παπαβασιλείου, Μαρινάκης, Δασκαλάκης, Γοναλάκης, Γαλανάκης, Μουστάκης, Ντερβίσι, Παρασκευόπουλος Ν. (50' λ.τρ. Ασβεστάς), Κουτσουκλάκης, Παρασκευόπουλος Κ. (62' Μαυρογένης)