Football League

Τσέτσιλας και Κουναλάκης σε Πλατανιά και ΑΟΧ/Κισσαμικό

Οι Κωνσταντίνος Τσέτσιλας και Γιώργος Κουναλάκης ορίστηκαν διαιτητές στα παιχνίδια ανάμεσα σε Βόλο-Πλατανιά και ΑΟΧ/Κισσαμικό-Αιγινιακό στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Φούτμπολ Λιγκ.

Ειδικότερα, ο Τσέτσιλας της Ένωσης Γρεβενών, θα διευθύνει για δεύτερη φορά φέτος παιχνίδι της Φούτμπολ Λιγκ καθώς ήταν στο παιχνίδι Δόξα Δράμας-Ηρόδοτος (2-3). Βοηθοί του ορίστηκαν οι Στεφούλης και Μωυσιάδης της ίδιας Ένωσης Ενώ 4ος θα είναι ο Πανυτσίδης από την Κοζάνη.

Από την άλλη, ο Κουναλάκης από την Ένωση Ηρακλείου, θα βρεθεί για πρώτη φορά φέτος σε ματς του ΑΟΧ/Κισσαμικού (ως πρώτος, γιατί ως 4ος ήταν στα ματς με Παναιτωλικό για το Κύπελλο και Βόλο για το πρωτάθλημα) και δεύτερη φορά στα Χανιά έχοντας "σφυρίξει" νωρίτερα το παιχνίδι του Πλατανιά με τον Αήττητο Σπάτων (2-1) στο Μάλεμε, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος (φωτ.). Τελευταία φορά που βρέθηκε στον δρόμο του ΑΟΧ/Κισσαμικού ήταν πέρυσι, στη νίκη με 7-0 απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας στα Περιβόλια στις 20 Μαΐου.

Βοηθοί του διαιτητή από την ΕΠΣ Ηρακλείου θα είναι οι Γαρεφαλάκης, Δασκαλάκης από την ίδια Ένωση, ενώ 4ος είναι ο Κολυτάς της ΕΠΣ Λασιθίου που είχε διευθύνει την αναμέτρηση του Πλατανιά με τα Τρίκαλα την περασμένη αγωνιστική.

Χανιώτικη εκπροσώπηση θα υπάρχει στην αναμέτρηση του Ηρακλή με την ΑΕ Καραϊσκάκης, καθώς η Γεωργία Κομισοπούλου ορίστηκε β' βοηθός, ενώ διαιτητής του ίδιου αγώνα θα είναι ο πρώην διαιτητής από την Ένωση Χανίων και νυν της ΕΠΣ Πέλλας Μελέτιος Γιουματζίδης.

Αναλυτικά, οι ορισμοί των διαιτητών είναι οι εξής:

Εργοτέλης-Κέρκυρα
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αϊναλής - Φραγιός (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

Αήττητος-Σπάρτη
Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά) - Χατζημανώλης (Δωδεκανήσου)
4ος διαιτητής: Καδάς (Αχαΐας)

Βόλος-Πλατανιάς
Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Στεφούλης - Μωυσιάδης (Γρεβενών)
4ος διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

Ηρακλής-Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας) - Κομισοπούλου (Χανίων)
4ος διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου)

Τρίκαλα-Ηρόδοτος
Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) - Καλύβας (Φθιώτιδας)
4ος διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νίας) - Κολλιάκος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Παναχαϊκή-Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας) - Κάλλης (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (Αν. Αττικής)

ΑΟΧ/Κισσαμικός-Αιγινιακός
Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης - Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)