legea hor

Football League

Ολο το πρόγραμμα της σεζόν 2017-18

Δείτε ολόκληρη την κλήρωση του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ, η αυλαία της οποία θα ανοίξει στις 22 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί το τελευταίο σαββατοκύριακο του Μαΐου (26, 27/5).

 

Σύμφωνα με όσα προέκυψαν από την κλήρωση, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός αξίωσε κλειδάριθμο έτσι ώστε να μη συμπίπτουν τα εντός έδρας παιχνίδια του με τον Πλατανιά, κάτι ωστόσο που δεν μπορούσε να γίνει λόγω του ότι πρόκειται για διαφορετικά πρωταθλήματα, ενώ κλειδάριθμο έλαβαν από την άλλη οι ΟΦΗ, Εργοτέλης και Παναχαϊκή, Παναιγιάλειος.

Σημειώνεται ότι 5 από τις συνολικά 34 αγωνιστικές, θα είναι εμβόλιμες, δηλαδή θα διεξαχθούν ημέρα Τετάρτη. Οι αγωνιστικές αυτές είναι η 10η (20/12), η 15η (31/1), η 21η (7/3), η 26η (4/4,  Μεγάλη Τετάρτη) και η 29η αγωνιστική (25/4).

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

1η αγωνιστική (22/10) & 18η (18/2)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-ΑΕ Καραϊσκάκης
Εργοτέλης-Καλλιθέα
Αχαρναϊκός-Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Βέροια-Απόλλων Καλαμαριάς
Αρης-Αιγινιακός
Σπάρτη-Παναιγιάλειος
Δόξα Δράμας-Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός-ΟΦΗ

2η αγωνιστική (29/10) & 19η (25/2)
Εργοτέλης-ΑΟΧ/Κισσαμικός
ΑΕ Καραϊσκάκης-Αχαρναϊκός
Καλλιθέα-Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας-Βέροια
Τρίκαλα-Αρης
Απόλλων Καλαμαριάς-Σπάρτη
Αιγινιακός-Δόξα Δράμας
Παναιγιάλειος-Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΟΦΗ

3η αγωνιστική (5/11) & 20η (4/3)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
Παναχαϊκή-Εργοτέλης
Βέροια-ΑΕ Καραϊσκάκης
Σπάρτη-Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας-Τρίκαλα
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς
ΟΦΗ-Αιγινιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναιγιάλειος

4η αγωνιστική (12/11) & 21η (7/3)
Παναχαϊκή-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αχαρναϊκός-Βέροια
Εργοτέλης-Αρης
ΑΕ Καραϊσκάκης-Σπάρτη
Καλλιθέα-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Πανσερραϊκός
Τρίκαλα-ΟΦΗ
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Καρδίτσας
Αιγινιακός-Παναιγιάλειος

5η αγωνιστική (19/11) & 22η (11/3)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Βέροια
Αρης-Παναχαϊκή
Σπάρτη-Αχαρναϊκός
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Πανσερραϊκός-ΑΕ Καραϊσκάκης
ΟΦΗ-Καλλιθέα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Απόλλων Λάρισας
Παναιγιάλειος-Τρίκαλα
Αιγινιακός-Απόλλων Καλαμαριάς

6η αγωνιστική (26/11) & 23η (18/3)
Αρης-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Βέροια-Σπάρτη
Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας
Αχαρναϊκός-Πανσερραϊκός
Εργοτέλης-ΟΦΗ
ΑΕ Καραϊσκάκης-Αναγέννηση Καρδίτσας
Καλλιθέα-Παναιγιάλειος
Απόλλων Λάρισας-Αιγινιακός
Τρίκαλα-Απόλλων Καλαμαριάς

7η αγωνιστική (3/12) & 24η (24/3)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Σπάρτη
Δόξα Δράμας-Αρης
Πανσερραϊκός-Βέροια
ΟΦΗ-Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος-Εργοτέλης
Αιγινιακός-ΑΕ Καραϊσκάκης
Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας

8η αγωνιστική (10/12) & 25η (1/4)
Δόξα Δράμας-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Σπάρτη-Πανσερραϊκός
Αρης-ΟΦΗ
Βέροια-Αναγέννηση Καρδίτσας
Παναχαϊκή-Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός-Αιγινιακός
Εργοτέλης-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας

9η αγωνιστική (17/12) & 26η (4/4)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Πανσερραϊκός
ΟΦΗ-Δόξα Δράμας
Αναγέννηση Καρδίτσας-Σπάρτη
Παναιγιάλειος-Αρης
Αιγινιακός-Βέροια
Απόλλων Καλαμαριάς-Παναχαϊκή
Τρίκαλα-Αχαρναϊκός
Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης
Καλλιθέα-ΑΕ Καραϊσκάκης

10η αγωνιστική (20/12) & 27η (15/4)
ΟΦΗ-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Δόξα Δράμας-Παναιγιάλειος
Σπάρτη-Αιγινιακός
Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς
Βέροια-Τρίκαλα
Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας
Αχαρναϊκός-Καλλιθέα
ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης

11η αγωνιστική (7/1)-28η (22/4)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Παναιγιάλειος-ΟΦΗ
Αιγινιακός-Πανσερραϊκός
Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Δράμας
Τρίκαλα-Σπάρτη
Απόλλων Λάρισας-Αρης
Καλλιθέα-Βέροια
ΑΕ Καραϊσκάκης-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Αχαρναϊκός

12η αγωνιστική (14/1) & 29η (25/4)
Παναιγιάλειος-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αιγινιακός
ΟΦΗ-Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Σπάρτη -Καλλιθέα
Αρης-ΑΕ Καραϊσκάκης
Βέροια-Εργοτέλης
Αχαρναϊκός-Παναχαΐκή

13η αγωνιστική (21/1) & 30η (29/4)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Αιγινιακός
Απόλλων Καλαμαριάς-Παναιγιάλειος
Τρίκαλα-Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Λάρισας-ΟΦΗ
Καλλιθέα-Πανσερραϊκός
ΑΕ Καραϊσκάκης-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Σπάρτη
Αχαρναϊκός-Αρης
Παναχαϊκή-Βέροια

14η αγωνιστική (28/1) & 31η (6/5)
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αιγινιακός -Τρίκαλα
Παναιγιάλειος-Απόλλων Λάρισας
Αναγέννηση Καρδίτσας-Καλλιθέα
ΟΦΗ-ΑΕ Καραϊσκάκης
Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Αχαρναϊκός
Σπάρτη-Παναχαϊκή
Βέροια-Αρης

15η αγωνιστική (31/1) & 32η (13/5)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς
Καλλιθέα-Αιγινιακός
ΑΕ Καραϊσκάκης-Παναιγιάλειος
Εργοτέλης-Αναγέννηση Καρδίτσας
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ
Παναχαϊκή-Πανσερραϊκός
Βέροια-Δόξα Δράμας
Αρης-Σπάρτη

16η αγωνιστική (4/2) & 33η (20/5)
Απόλλων Λάρισας-ΑΟΧ/Κισσαμικός
Τρίκαλα-Καλλιθέα
Απόλλων Καλαμαριάς-Α.Ε.Καραϊσκάκης
Αιγινιακός-Εργοτέλης
Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναχαϊκή
ΟΦΗ-Βέροια
Πανσερραϊκός-Αρης
Σπάρτη-Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική (11/2) & 34η (27/5)
ΑΟΧ/Κισσαμικός-Καλλιθέα
ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας
Εργοτέλης-Τρίκαλα
Αχαρναϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς
Παναχαϊκή-Αιγινιακός
Βέροια-Παναιγιάλειος
Αρης-Αναγέννηση Καρδίτσας
Σπάρτη-ΟΦΗ
Δόξα Δράμας-Πανσερραϊκός