Υρτακίνα

Έκανε τα εύκολα... δύσκολα η Υρτακίνα (pics)

Εντυπωσιακή νίκη πήρε στη Μ. Ελιά η Υρτακίνα για την 10η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΧ με 7-3 επί του Θησέα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί μάλιστα μέχρι το 17' με 0-3 και παρότι είδαν τον Θησέα να κάνει εντυπωσιακή επιστροφή σε 3-3, βρήκαν τις λύσεις στο τελευταία 20λεπτο με ακόμα τέσσερα γκολ.

Στο 12' ο Κουκουλάς με πλασέ από θέση τετ α τετ έκανε το 0-1. Ακολούθησε το 0-2 στο 15' με τον Κοντάκη να εκτελεί απευθείας ένα κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του και στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα ο γκολκίπερ του Θησέα, Ανδρεαδακης, αυτή βρήκε στο δοκάρι και επέστρεψε στα δίχτυα (0-2). Το 0-3 έγινε δύο λεπτά αργότερα, με τον Ζαϊμίδη να σεντράρει από τα αριστερά και τον Καστρινάκη να σκοράρει χωρίς πρόβλημα στην καρδιά της άμυνας με κεφαλιά.

Pregou Kontakis Kostopoulos

Στο 25' ο Θησέας μείωσε σε 1-3 με τον Παλαθούρα να σημειωνει το γκολ του αγώνα, αφού είδε εκτός εστίας τον Τσιρώνη και με τρομερή "λόμπα" λίγο πάνω από το κέντρο τον "κρέμασε" εντυπωσιακά. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Ο Θησέας έκανε εκρηκτικό ξεκίνημα στην επανάληψη, μπαίνοντας αρκετά παθιασμένα και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό μείωσε σε 2-3. Από κάθετη του Καραγκασίδη στον Μπιτζανάκη, ο Εμ. Γκιόκα από κοντά σκόραρε με διπλή προσπάθεια (φωτ. κάτω). Η πίεση από πλευράς Θησέα στη συνέχεια, έφερε μάλιστα και το 3-3 στο 57', με τον Μπιτζανάκη να είναι αυτή τη φορά ο σκόρερ με κοντινό πλασέ.

Thiseas goal

Τελικά, τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο. Εκεί, η Υρτακίνα χτύπησε τέσσερις φορές με τον Ζαϊμίδη να κάνει τη "ζημιά". Στο 70' ο ίδιος κέρδισε πέναλτι από τον Κελάκη και μαζί την αποβολή του (2η κίτρινη). Από τα έντεκα βήματα ο Ανδρεαδάκης τον "νίκησε" ωστόσο ο Ζαϊμίδης σκόραρε στην επαναφορά της μπάλας και έκανε το 3-4 (φωτ. κάτω). Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος με ατομική ενέργεια έκανε το 3-5 ενώ ακολούθησαν ακόμα δύο γκολ στη συνέχεια.

Zaimidis goal

Στο 80' από κόρνερ και πάλι του Κοντάκη, ο Ανδρεαδάκης δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα του ενώ το τελικό 3-7 σημείωσε στο 86' ο Αλ. Καστρινάκης.

Διαιτητής: Τσαπαρίδης
Βοηθοί: Βερυκάκης-Κουκλάκης

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Ανδρεαδάκης, Μπολάνης, Κελάκης, Παλαθούρας, Γκογκολάκης, Ασλανίδης, Πρέγκου (46' Μπιτζανάκης), Γεωργιλάς (57' Γκ. Γκιόκα), Τόπι, Παλαθούρας, Εμ. Γκιόκα (75' Γκέκας)

Υρτακίνα (Κυριάκος Γρηγοράκης): Τσιρώνης, Σεληνιωτάκης, Κοβάτσης, Βακάκης (85' Λουγιάκης), Τζαγκαράκης, Ζαϊμίδης, Αλ. Καστρινάκης, Κουκουλάς (85' Βλησίδης), Κοντάκης, Κωστόπουλος (85' Γ. Καστρινάκης), Παπαδοκωνσταντάκης