Θησέας

To "γύρισε" και πήρε βαθιά "ανάσα"

Ο Θησέας πήρε βαθιά "ανάσα" με τη νίκη που σημείωσε απέναντι στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας (2-1) την Κυριακή το πρωί.

Η ομάδα των Περιβολίων απομακρύνθηκε πέντε βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη και τον Άρη Βουκολιών, ενώ αυτή ήταν η 2η νίκη εντός αγωνιστικού χώρου μετά από δύο μήνες, μετά από εκείνη με τα Ροδωπού.

Η Ακαδημία προηγήθηκε νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο με κοντινή προβολή του Λαπάνι, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε μάλιστα και σουτ στο δοκάρι στο 23', χάνοντας έτσι την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Ο Θησέας έφτασε στην ανατροπή μέσα σε δέκα λεπτά στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, καθώς στο 50' ο Μπιτζανάκης εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπολάνης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 60' ο Εμ. Γκιόκα κέρδισε πέναλτι μέσα στην περιοχή και ο αδερφός του Γκάμπι ευστόχησε για το τελικό 2-1.

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Ανδρεαδάκης, Κελάκης, Μπολάνης, Παλαθούρας, Γκογκολάκης, Τόπι, Γεωργιλάς (75' Τζανεράκης), Γκ. Γκιόκα, Εμ. Γκιόκα (65' λ.τρ. Ντόι), Μπιτζανάκης (60' Μαρτζοκάι), Καραγκασίδης

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης):Τζουγκράκης, Κακαβελάκης, Μαγγέλας (70' Στέφα), Καραγιαννίδης, Ράπτης, Παπαγεωργίου Γ., Τσούρα, Φραγκιαδάκης (46' Ξηράκης),  Μουτσάνι (70' Τσένκο), Λαπάνι, Λαβράνος (60' Καραμαλίκης).