Θησέας

Επτά γκολ στο Κολυμπάρι και νίκη-ανατροπή ο Θησέας

Την πρώτη του νίκη στη Β' κατηγορία πανηγύρισε ο Θησέας στο Κολυμπάρι, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τα Ροδωπού.

Η ομάδα των Περιβολίων με εντυπωσιακή αντεπίθεση από 'κει και πέρα, πέτυχε τέσσερα τέρματα και έκανε "σεφτέ" (4-3) μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Από την άλλη χωρίς νίκη και βαθμούς παραμένουν οι γηπεδούχοι.

Ρουστέμι και Μοσχανάκης (πέναλτι) έδωσαν από πολύ νωρίς αέρα δύο τερμάτων στο πρώτο δεκάλεπτο, (2-0) όμως το γκολ του Γκέκα στο 25' έβαλε και πάλι τον Θησέα στο παιχνίδι (2-1). Μάλιστα στο 35' ο Καραγκασίδης ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο.

Ο Καφούσης πέτυχε την ολική ανατροπή στο 65' μετά από απόκρουση του Σαραντολάκη, με τον Καραγκαδίση να δίνει προβάδισμα δύο γκολ στο 75' με το δεύτερο προσωπικό του γκολ (2-4).

Τα Ροδωπού απάντησαν με τον Βίλα που μείωσε λίγο αργότερα σε 3-4 , όμως η ομάδα του Γιάννη Κελαϊδή δεν μπόρεσε να φτάσει σε κάποιο άλλο γκολ για να πάρει κάτι από το ματς.

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Σαραντολάκης, Βασιλάκης (65' Βίλα), Αποστολάκης, Μπραουδάκης, Ν. Καλογεράκης (72' Ατανάσοφ), Μαλαξιανάκης, Πάτα, Ρουστέμι, Λιονάκης (85' Σταυρουλάκης), Βασίλεβ (65' Τ. Καλογεράκης), Μοσχανάκης

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Ανδρεαδάκης, Κελάκης,Μαριοκάι, Γκογκολάκης, Επιτροπάκης (46' Παλαθούρας), Τόπι, Καραγκασίδης, Γεωργιλάς (65' Γκιόκα), Γκέκας (89' Χατζηδάκης), Μαρκάκης (65' Μπιτζανάκης), Καφούσης