Θησέας

Τρίτη σερί νίκη του Θησέα

Μετά τις νίκες με Σφακιά και Νέο Ηρακλή, ο Θησέας πέτυχε ακόμα μία απέναντι στην Ένωση Θύελλα Καμίνια με σκορ 2-1 στη Μ. Ελιά το πρωί της Κυριακής.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους που κέρδισαν πέναλτι στο 10' σε μαρκάρισμα που δέχτηκε ο Μητσώνης μέσα στην περιοχή.  Ο Στρατουδάκης για 2ο συνεχόμενο ματς δεν λάθεψε απέναντι από τον Βέρδο και σημείωσε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στη συνέχεια του αγώνα και έφεραν το ματς στο 1-1 στο 32' με ενα εντυπωσιακό σουτ του Γιουσέφ έξω από την περιοχή που έστειλε την μπάλα στο "Γ" της εστίας, για να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος με αυτό το σκορ.

Τελικά το γκολ της νίκης ήρθε για τον Θησέα αρκετά νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο στο 55ο λεπτό, καθώς μετά από μπαλιά του Ν. Ανδρεαδάκη μέσα στην περιοχή, ο Σεϊτανίδης με ένα "ξερό" διαγώνιο σουτ πέτυχε το 2-1 και αναδείχτηκε παράλληλα σε "χρυσή αλλαγή" για την ομάδα του.

Το ματς είχε και τρεις αποβολές στο φινάλε του. Στο 89' πήραν τον δρόμο για τα αποδυτήρια οι Ψαρουδάκης (Θησέας) και Νταμαδάκης (ΕΘΚ) με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όπως και ο Βολακάκης λίγο αργότερα στις καθυστερήσεις για μαρκάρισμα επίσης με δύο κίτρινες.

Θησέας (Βαγγέλης Ανδρεαδάκης): Κ. Ανδρεαδάκης, Κελάκης, Ασλανίδης, Ψαρουδάκης, Μπολάνης, Μαυρεδάκης, Παπαδημητρίου (25' λ.τρ. Σεϊτανίδης), Στρατουδάκης, Ν. Ανδρεαδάκης (89' Ζαχαριουδάκης), Βερυκάκης (68' Μαργιοκάϊ), Μητσώνης (80' λ.τρ. Τζανεράκης)

Ένωση Θ.Κ. (Κώστας Κολοκοτρώνης): Βέρδος, Λιονάκης, Βολακάκης, Νταμαδάκης, Γιουσέφ (60' Υψηλάντης), Σουλτάνος (75' Σταυρουλάκης), Μπικάκης, Σέσι, Κελάκης, Λυχνάκης, Παπαδάκης (70' Τσοκάνης)