Β' ΕΠΣ Χανίων

Ισόπαλη η αναμέτρηση στο Φραγκοκάστελο

Ισόπαλη ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση των Σφακίων με τον Κουμπέ (1-1) για την 6η αγωνιστική της Γ' κατηγορίας, την Κυριακή το απόγευμα.

Τα δύο γκολ στο Φραγκοκάστελο σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κουμπέ να προηγείται στο 55' με πλασέ του Κώστα Ροκάκη (0-1).

Η αντίδραση ήταν ωστόσο άμεση για τα Σφακιά που ισοφάρισαν πέντε λεπτά αργότερα με δημιουργό τον Μανουσέλη και σκόρερ τον Βοτζάκη. Μάλιστα στο 90' ο Ι. Δουρουντάκης είχε σημαντική ευκαιρία για την ολική ανατροπή, μη πορώντας να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση.

Σφακιά (Μανώλης Τζωρτζάκης): Σφηνιαδάκης, Ι. Ι. Τζωρτζάκης, Ιωσ. Τζωρτζάκης, Δεληγιαννάκης, Ι. Εμ. Τζωρτζάκης, Μ. Σφηνιάς (75' Ι. Δουρουντάκης), Μπούχλης, Βούρβαχης, Μανουσέλης (66' Δουρουντούς), Βοτζάκης (80' Γλεντούσης), Μ. Δουρουντάκης (70' Ι. Σφηνιάς)

Κουμπές: Γκύρτης, Ι. Ροκάκης, Μάνης, Πρωιμάκης, Σαρρής, Βόκας (70' Χαλβατζάκης), Σκυβαλάκης, Λαζαρίδης (85' τσιάβος), Κ. Ροκάκης (80' Γρηγοριάδης), Μπαλαντινάκης, Καλμπατζίδης (60' Δρακακάκης)