Ροδωπού

Επέστρεψαν στις νίκες με… καρέ

Όπως και στην πρεμιέρα απέναντι στον Ποσειδώνα Τσικαλαριών, έτσι και στο δεύτερο εντός έδρας παιχνίδι τους για τον όμιλο παραμονής τα Ροδωπού… φιλοδώρησαν με τέσσερα γκολ τον αντίπαλό τους.

Η ομάδα του Γιάννη Κελαϊδή πανηγύρισε τη 2η νίκη της στην τελική φάση με το εμφατικό 4-0 απέναντι στα Κεραμειά, βάζοντας τις βάσεις της τελικής επικράτησης από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 15’ ο Καρατζάς με μακρινό σουτ παραβίασε την αντίπαλη εστία, δίνοντας σκορ στην αναμέτρηση και δέκα λεπτά αργότερα ο Γιανναράκης αξιοποίησε την ασίστ του Ρουστέμι για το 2-0. Τη… σκυτάλη πήρε στη συνέχεια ο Μαναρώλης, που έκανε το 3-0 στο 35’ με πλασέ και εκμεταλλεύτηκε πάσα του Γ. Παπαδημητρίου στο 55’ για το τελικό 4-0. Δοκάρι στο 70’ είχε ο Ρουστέμι.

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Κοκκινάκης, Καλογεράκης (82’ Γ. Βασίλεβ), Τόμα, Β. Βασίλεβ, Καρατζάς, Μαλαξιανάκης, Α. Παπαδημητρίου (75’ Μακράκης), Μαναρώλης, Παπαδάκης (30’ λ.τρ. Γ. Παπαδημητρίου), Ρουστέμι, Γιανναράκης

Κεραμειά (Πέτρος Γιανναράκης): Λέλος, Ζιλφιγαρίδης, Λουκόπουλος, Κουκλάκης, Δ. Νταμαδάκης, Μπαμπουνάκης, Αποστολάκης (75’ Τρουλλινός), Ζαχαριουδάκης, Μίντζα (70’ Μαρκάκης), Μπεϊνόγλου (60’ Ξηράκης), Μεντάκης.