Νέος Σαμψών

Επιστροφή στις νίκες για Νέο Σαμψών

Ο Νέος Σαμψών επέστρεψε στις νίκες την Κυριακή το απόγευμα, νικώντας στο Νιο Χωριό με 5-0 την Ασπίδα.

Το ματς είχε κριθεί ουσιαστικά από το πρώτο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, ενώ σκόραραν τρεις ακόμα φορές στην επανάληψη.

Τρία γκολ πέτυχε ο Κουρομιχελάκης και δύο ακόμα ο Δοξάκης, με τους δύο παίκτες να συνεχίζουν να φορτώνουν με γκολ τα αντίπαλα δίχτυα.

Ο τελευταίος άνοιξε το σκορ πριν το ημίχρονο με χτύπημα φάουλ και ο πρώτος έκανε το 2-0 με ατομική ενέργεια.

Στο δεύτερο μέρος μέσα σε 12 λεπτά οι δύο παίκτες διαμόρφωσαν το τελικό 5-0, με τον Δοξάκη αρχικά να κάνει το 3-0 και τον Κουρομιχελάκη να παίρνει τη σκυτάλη με δύο γκολ.

Να σημειωθεί ότι η Ασπίδα ευχαριστεί την ομάδα του Νέου Σαμψών για τη φιλοξενία στο παιχνίδι.

Διαιτητής: Παναγόπουλος Βοηθοί: Μαρνέζος-Μαρκετάκης

Νέος Σαμψών (Τάκης Λαζαρίδης): Μουτζούρης, Γιαννολάρης, Σκουμπάκης, Μανατάκης, Κοντός, Αννιτσάκης, Γεωργιλαδάκης, Αχλάτης (70' Παπαδάκης), Κουρομιχελάκης, Δοξάκης, Μέμα (60' Ματσαμάκης)

Ασπίδα (Μάνος Καλαμπακάκης): Τσαγκάρης, Πόγκας, Ματζορογέωργος, Τ. Μήτρου, Θέος, Φιλιππίδης, Παπαδάκης, Κουτρουμπάς (38' Λάρδας), Β. Μήτρου (50' λ.τρ. Φανουριάκης), Λάμπρου (46' λ.τρ. Θ. Παλάσης), Ζης (55' λ.τρ. Τσικουδάκης)