Νέος Σαμψών

Διακοπή στα Νεροκούρου (pics)

Επεισοδιακό φινάλε έμελλε να έχει το παιχνίδι ανάμεσα στο Νέο Σαμψών και τον Νέο Ηρακλή το οποίο διεκόπη οριστικά στο 89ο λεπτό.

Αιτία τα υβριστικά συνθήματα από την εξέδρα σε βάρος του διαιτητή Παναγόπουλου, ο οποίος άλλες δύο φορές για τον ίδιο λόγο, στο 42' και το 87' είχε σταματήσει το παιχνίδι απειλώντας ότι θα το διακόψει οριστικά, κάτι που τελικά συνέβη στο 89ο λεπτό, σε βάρος του Νέου Ηρακλή. Ουσιαστικά, το ματς διεκόπη με το Νέο Σαμψών να προηγείται στο σκορ με 2-1 του Νέου Ηρακλή.

IMG 0237

O διαιτητής Παναγόπουλος.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος ο Γωνιωτάκης ήταν σε ακόμα ένα παιχνίδι ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Νέου Σαμψών, συνεχίζοντας να σκοράρει κατά... ριπάς στα αντίπαλα δίχτυα και να "οδηγεί" την ομάδα του στην άνοδο. Στο 8' ο Ματζοράκης κέρδισε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Μυκωνιάτη μέσα στην περιοχή και ο "Γώνιω" δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη από τα έντεκα βήματα, σημειώνοντας το 1-0.

IMG 0251

Ο "Γώνιω" άνοιξε και... έκλεισε το σκορ για τον Νέο Σαμψών

Ο Νέος Ηρακλής που έχει πολύ μεγάλη βελτίωση στα τελευταία παιχνίδια έβαλε δύσκολα στον Νέο Σαμψών και μάλιστα ισοφάρισε σε 1-1 στο 75'. Ο Λαφαζάνης που είχε περάσει αλλαγή νωρίτερα, σούταρε, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι του Μουτζούρη, όμως στην επαναφορά ο Καλυκάκης την έσπρωξε στα δίχτυα.

IMG 0234

Ο σκόρερ του Νέου Ηρακλή, Νίκος Καλυκάκης

Το παιχνίδι έφτασε στο 85' και ο Γωνιωτάκης σκόραρε εκ νέου για τον Νέο Σαμψών (2-1), ενώ λίγο αργότερα υπήρξε η οριστική διακοπή του αγώνα.