Ιδομενέας

Δικό του το ντέρμπι και η κορυφή με Σπ. Βαϊγκούση (pics)

Ο Ιδομενέας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής στη Β' ΕΠΣΧ, καθώς επικράτησε με ανατροπή 2-1 του Νέου Σαμψών.

Η ομάδα του Μάριου Σεργάκη με το απόλυτο 6Χ6 παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 18 βαθμούς πλέον και άφησε στο -5 τον Νέο Σαμψών που υπέστη έτσι την πρώτη του φετινή ήττα.

Ο Νέος Σαμψών προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά με τον Δοξάκη να σκοράρει σε ακόμα ένα παιχνίδι της ομάδα του Στύλου (1-0).

doxakis

vaigousis spiros

Η απάντηση από πλευράς φιλοξενούμενων ήρθε λίγο πριν το ημίχρονο με το πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Σπ. Βαϊγκούση (1-1), ενώ το γκολ της ανατροπής το πέτυχε στο 49' ξανά ο ίδιος παίκτης με ατομική ενέργεια και σουτ (1-2).

fasi

Νέος Σαμψών (Κώστας Τζιγκουνάκης): Χαιρετάκης, Μπουρμπάκης, Ντογκρασβίλι (72' λ.τρ. Μανατάκης), Αννιτσάκης, Μέμα, Κοντός, Δοξάκης, Μεγαλακάκης, Καραθανάσης (80' λ.τρ. Δασκαλάκης), Κουρομιχελάκης, Παπαδάκης (55' λ.τρ. Σκουμπάκης)

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Γύπαρης, Μερόλλι (26' λ.τρ. Φυτίλης), Περδικάκης, Αγιασμενάκης, Βαρίκος, Τρουλλινός (79' Ντουντουνάκης), Σπ. Βαϊγκούσης, Π. Βαϊγκούσης (85' Ευαγγέλου), Πενταράκης, Πρέζια (72' Κοκοτσάκης), Γωνιωτάκης