Β' ΕΠΣ Χανίων

Σταμάτησε το σερί του Νέου Σαμψών (pics)

"Σκληρό καρύδι" αποδεικνύεται τις τελευταίες αγωνιστικές η Ενωση Θύελλα Καμινίων στην προσπάθειά της να παραμείνει στην κατηγορία.

Οι Ακρωτηριανοί σταμάτησαν το νικηφόρο σερί του 2ου της βαθμολογίας Νέου Σαμψών του οποίου επικράτησαν με 2-0 στα Καθιανά για την 22η αγωνιστική, χάρη σε δύο γκολ που ήρθαν στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και πήραν νέα μεγάλη "ανάσα" καθώς ξέφυγαν τρεις βαθμούς από την τελευταία θέση.

DSC 0690

Το πρώτο μέρος δεν είχε φάσεις, με την ΕΘΚ ωστόσο να "πατάει" περιοχή προς το τέλος του ημιχρόνου, σε σουτ των Τσοκάνη και Μπικάκη τα οποία δεν είχαν ευτυχή κατάληξη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί στο 78' σε μία φάση διαρκείας στα καρέ του Νέου Σαμψών και τον Λυχνάκη να βγαίνει κερδισμένος, καθώς από δική του προσπάθεια η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (1-0) του Χαιρετάκη.

Ο Νέος Σαμψών έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση στη συνέχεια και αφού αρχικά ακυρώθηκε γκολ του Γωνιωτάκη ως οφ σάιντ, ο Τριανταφυλλάκης έκανε την απόκρουση του αγώνα σε εξ επαφής σουτ του Δοξάκη ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Κοντός μόνος του έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και άουτ! Ακόμα ένα δοκάρι είχε στο 90' ο Δοξάκης μετά από σέντρα-σουτ που επιχείρησε από τα αριστερά.

Αφού δεν έγινε το 1-1, ο Νταμαδάκης "σφράγισε" το "τρίποντο" στην εκπνοή με δυνατή εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή για να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

ΕΘΚ (Κώστας Κολοκοτρώνης): Τριανταφυλλάκης, Λιονάκης, Κελάκης, Ελευθερίου, Β. Γκογκολάκης, Μπικάκης (90' Στρ. Σταυρουλάκης), Νταμαδάκης, Γιουσέφ, Σέσι, Λυχνάκης (90' Μ. Σταυρουλάκης), Τσοκάνης (57' Καλλέντζης, 77' Καλιγέρης),

Νέος Σαμψών (Κώστας Τζιγκουνάκης): Χαιρετάκης, Ναθ. Σκουμπάκης, Ματζοράκης (63' Δασκαλάκης), Νικ. Σκουμπάκης, Μπολανάκης, Πρένγκα (75' λ.τρ. Πισσαδάκης), Αννιτσάκης, Κοντός, Δοξάκης, Γωνιωτάκης