Χάλης

"Πυροβόλησε" 6 φορές

Δεν το… κουνάει από την πρώτη θέση ο Χάλης, ο οποίος επιβλήθηκε με 6-1 των Ροδωπού, στο Κολυμπάρι, στο πλαίσιο της  17ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας.

Το ματς ήταν εξαιρετικό από το ξεκίνημά του. Ο Ξηρουχάκης στο 12’ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Μεγαλακάκη, στο 15’ και στο 18’, να δίνει αέρα τριών τερμάτων στον Χάλη, ο οποίος έδειχνε να "καθαρίζει" το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Μοσχανάκη, στο 40’ με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Πάτα να κάνει το 1-3, διαμορφώνοντας το σκορ του α’ μέρους.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, πιο συγκεκριμένα, στο 48’, ο Χαμζάι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-4, με τον Κωστόπουλο τέσσερα λεπτά αργότερα να γράφει το 1-5. Το τελικό 6-1 υπέρ του Χάλη διαμόρφωσε ο Ν. Μαυρεδάκης, στο 65’, ο οποίος συνδύασε το ντεμπούτο του με γκολ και εντυπωσιακή νίκη.

Διαιτητής: Σαρής
Βοηθοί: Μαραγκάκης-Γ. Πέτσας

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Σαραντολάκης, Β. Ντουσάκης, Παπαδάκης, Μπραουδάκης, Καλογεράκης, Σγουρομάλλης, Πάτα, Βασίλιεβ, Αποστολάκης, Βασιλάκης (70’ Αλκούρτι), Μοσχανάκης.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, Ν. Σταφύλοβ, Β. Σταφύλοβ, Βασιλείου, Κουφάκης, Κωστόπουλος (75’ Ντ. Ιορδάνοβ), Χαμζάι, Μαυριγιαννάκης (70’ Μαρκοδούνας), Μαναρώλης (50’ Ν. Μαυρεδάκης), Μεγαλακάκης (50’ Βελής), Ξηρουχάκης.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι