Χάλης

Χριστούγεννα στην κορυφή

Ο Χάλης νίκησε με 4-1 την Πέργαμο, στο Ελπίς Νίκη, και θα κάνει Χριστούγεννα στην κορυφή, όπου αύξησε κι άλλο τη διαφορά του, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β' Κατηγορίας.

Εξαιρετικό ήταν το ξεκίνημα του αγώνα. Ο Χάλης προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό, με τον Μαναρώλη, με τους γηπεδούχους να απαντούν, στο 13’, με τον Ζιντιρίδη να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ενώ είχε και δοκάρι ένα λεπτό αργότερα.

Το 1-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τον Μαρκοδούνα στο δεύτερο 45λεπτο να πετυχαίνει δύο τέρματα, στο 65’ και στο 70’, δίνοντας έτσι στην ομάδα του αέρα δύο τερμάτων. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Χαμζάι, στο 85’.

Διαιτητής: Χρυσός

Βοηθοί: Χάμπας-Τζιράκης

Πέργαμος (Κώστας Σταυρουλάκης): Καπαδουκάκης, Βαρδάκης, Αμαξόπουλος, Δροσινός, Μυλωνάκης, Χωραφάκης (75’ Μπελώνης), Αθ. Βουρδουμπάς (72’ Καρατζής), Ζιντιρίδης, Δημητρίου (62’ Φανταουσάκης), Κοντόπουλος (45’ Καρούσος).

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Χατζηκίδης, Κουφάκης, Μ. Χαιρετάκης, Ηλιάκης, Β. Σταφίλοφ, Ν. Σταφίλοφ (59’ Μαυρομάτης), Χαμζάι (86’ Μπόζης), Μαναρώλης, Μαρκοδούνας, Μαυριγιαννάκης (66’ Ντ. Ιορδάνοφ), Βασιλείου.