Χάλης

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη με... αγγλικό σκορ (pics)

Έστω και με παιχνίδι παραπάνω ο Χάλης ανέβηκε στην κορυφή της Β' κατηγορίας ισόβαθμος με την Υρτακίνα. Η ομάδα του Παντελή Μαυρεδάκη μετά από ματσάρα στη Μ. Ελιά νίκησε τον Αστέρα Χαλέπας με 4-3 για την 5η αγωνιστική.

Ο Αστέρας υπέστη αντίθετα την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, μένοντας παράλληλα για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, μετά την ισοπαλία που είχε παραχωρήσει στον Νέο Σαμψών.

Νωρίς στα πρώτα λεπτά ο Χάλης προηγήθηκε με το πέναλτι που κέρδισε ο Μαυριγιαννάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Χαμζάι, ενώ το 0-2 έγινε με τον Ν. Σταφύλοβ στο 20'.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Χριστοφιλάκης (κάτω) ανέβασε τη διαφορά στα τρία γκολ (0-3), ενώ η αντίδραση από πλευράς Αστέρα έγινε με τα δύο γκολ του Λεβεντάκη μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών, στο 55' και το 65', με το σκορ να μειώνεται σε 2-3.

Τελικά με ακόμα ένα γκολ του Χριστοφιλάκη στο 68' έγινε το 2-4 για τον Χάλη, ενώ ο Αστέρας βρήκε με τη σειρά του ακόμα ένα τέρμα στη συνέχεια με τον Κλάδο, ο οποίος έγραψε το τελικό αποτέλεσμα στο 75'.