Χάλης

Πέρασε... αέρα από τα Περβόλια με Μαναρώλη (pics)

Σε σπουδαία μέρα βρέθηκε στο γήπεδο Περιβολίων για τον Χάλη ο Παναγιώτης Μαναρώλης που οδήγησε την ομάδα του στην 2η νίκη στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας.

Ο έμπειρος επιθετικός με δύο γκολ και μία ασίστ σε ένα ημίχρονο παρουσίας, έδωσε το δικαίωμα στον Χάλη να περάσει από την έδρα του Θησέα με 3-0, αποτέλεσμα που διατηρεί τους νικητές στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη μεγάλη φάση στο παιχνίδι με τον Κ. Μήτρου να επιχειρεί ένα πολύ δυνατό σουτ από μακρινή απόσταση και τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Ανδρεαδάκη μόλις στο 3'.

Το ημίχρονο δεν είχε σκορ, ωστόσο η είσοδος του Μαναρώλη στην επανάληψη άλλαξε τα δεδομένα, με τον Χάλη να μπαίνει πολύ δυνατά στο δεύτερος μέρος. Αφού υπήρξε σωρεία χαμένων ευκαιριών με Μαρκοδούνα και Μαναρώλη στο ξεκίνημα, ο Χαμζάι ήρθε να "ξεκλειδώσει" την αντίπαλη άμυνα στο 61' μετά από εντυπωσιακή ενέργεια του Μαναρώλη που του έδωσε έτοιμο γκολ.

xamzai mitsonis

goal xali

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να βρίσκουν κενούς χώρους στη συνέχεια στην αντίπαλη άμυνα, έτσι ο Μαναρώλης δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και με δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά στο 72' και το 74', "κλείδωσε" το ματς για τους φιλοξενούμενους που είχαν ακόμα ένα δοκάρι λίγο αργότερα με τον Μαρκοδούνα.

Λίγο πριν το φινάλε ο Μητσώνης άφησε τον Θησέα με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

stafilov

Να σημειωθεί η πολύ σημαντική παρουσία του νεαρού τερματοφύλακα του Θησέα Κώστα Ανδρεαδάκη ο οποίος κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα, με αρκετές μεγάλες επεμβάσεις σε προσπάθειες των Μαρκοδούνα και Μαναρώλη.

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): K. Aνδρεαδάκης, Ντόι (11' λ.τρ. Ασλανίδης), Κελάκης, Γκογκολάκης, Μαρτζοκάι, Μπαμπουνάκης (50' Παλαθούρας), Τόπι, Μαρκάκης, Καφούσης (75' Γκιόκα), Μητσώνης, Μπιτζανάκης (50' Γκέκας)

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α. Μήτρου, Κ. Μήτρου (76' Μαυριγιαννάκης), Ξηρουχάκης, Κουφάκης, Ηλιάκης, Σταφύλοβ, Μαυρομάτης, Χαμζάι (80' Μπόζης), Ν. Ιορντάνοφ (56' Κ. Ιορντάνοφ), Μαρκοδούνας, Χαιρετάκης (46' Μαναρώλης)