Χάλης

Έκανε την ανατροπή και παραμένει ψηλά

Η Ένωση Θύελλα Καμίνια προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και έβαλε δύσκολα στον φορμαρισμένο Χάλη στους Αγ. Αποστόλους, όμως οι γηπεδούχοι "γύρισαν" το ματς και πήραν ακόμα μία νίκη με σκορ 2-1, για την 21η αγωνιστική.

Η ομάδα του Βαρυπέτρου παραμένει έτσι στα ψηλά της βαθμολογίας και κοντά στις θέσεις ανόδου, ενώ οι Ακρωτηριανοί βρίσκονται κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Χάλης ειχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να φτάσει σε κάποιο γκολ. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι πήραν αυτοί το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο, μετά από ιδανική αντεπίθεση και τον Λυχνάκη να σκοράρει με κεφαλιά στο 58' το 0-1.

Η αντίδραση του Χάλη ήρθε όμως άμεσα καθώς ο Μαυρεδάκης με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα σε 1-1, ενώ στο 80' έγινε η ολική ανατροπή με τον Κοπάτσι να βγάζει σε θέση "βολής" τον Μαναρώλη που σημάδεψε σωστά απέναντι από τον Τριανταφυλλάκη.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α. Μήτρου, Ξηρουχάκης, Β. Σταφύλοβ (75' Κ. Μήτρου), Βανγκέλι, Κουφάκης, Μαρκοδούνας, Ν. Σταφύλοβ, Μαναρώλης, Μαυρεδάκης, Μπέϊντο, Α. Κοπάτσι

Ένωση Θ.Κ. (Κώστας Κολοκοτρώνης): Τριανταφυλλάκης, Ελευθερίου, Λιονάκης, Νταμαδάκης, Γιουσέφ, Σουλτάνος (30' Υψηλάντης, 55' Τσοκάνης), Μπικάκης, Σέσι, Κελάκης, Λυχνάκης, Καλλέντζης (40' Καλλιγέρης, Σταυρουλάκης)