Χάλης

Ευρεία νίκη Χάλη στο ντέρμπι (6-1) με... σόου Μαναρώλη

Σπουδαία νίκη και μάλιστα με ευρύ σκορ πέτυχε ο Χάλης επί του Τιτάνα (6-1) στο ντέρμπι της Β' ΕΠΣΧ. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 4-0(!), ενώ τέσσερα τέρματα πέτυχε ο Μαναρώλης.

Η ομάδα του Βαρυπέτρου ήταν καταιγιστική στην αναμέτρηση ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 11΄ όταν το σουτ του Βανγκέλι κόντραρε στους αμυντικούς του Τιτάνα, με τη μπάλα να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα. Δύο λεπτά αργότερα ο Μαναρώλης σκόραρε το πρώτο από τα τέσσερα προσωπικά του τέρματα. Στο 22ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0, ενώ στο 31' πάλι ο Μαναρώλης έκανε το 4-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Χάλης δε σταμάτησε όμως εκεί, καθώς συνέχισε να είναι απειλητικός προς την εστία του Κοσμαδάκη. Στο 53' ο Μαναρώλης ολοκλήρωσε την εκπληκτική του εμφάνιση πετυχαίνοντας το τέταρτο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 69' ο Ασημίνας - λίγα μόλις λεπτά μετά την είσοδο του - ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 76' με σουτ του Α. Μανουσάκη εκτός περιοχής σε 6-1.

Αυτή ήταν μια τεράστια νίκη για τον Χάλη που τον ξαναβάζει στο παιχνίδι της ανόδου, καθώς πλέον βρίσκεται στην 6η θέση με 33 βαθμούς, 5 μακριά από τον δεύτερο στη βαθμολογία σημερινό του αντίπαλο.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α. Μήτρου, Ξηρουχάκης, Σταφύλοφ Β. Βανγκέλι, Κουφάκης, Κ. Μήτρου, Σταφύλοφ Ν., Μαναρώλης (82' Μανελάρι), Μπέϊντο (67' Ασημίνας), Μαυρεδάκης, Α. Κοπάτσι (63' Σταφύλοφ Γ.)

Τιτάν (Στέλιος Κουκουδάκης): Κοσμαδάκης, Ι. Μανουσάκης, Ευαγγέλου, Ροζάκης, Κουτσουπάκης, Παπαδάκης (55' Σπανουδάκης), Σερενάϊ, Ποντίκας, Ράντεφ (73' Βουράκης), Τζομπανάκης, Αχλάτης (55' Τσοτσόρια)