Β' Τοπικό - Γενικά

Το Σάββατο το κυρίως... πιάτο

Το Σάββατο (13/4) θα διεξαχθεί το κυρίως "πιάτο" της 27ης αγωνιστικής στη Β' ΕΠΣΧ, καθώς θα γίνουν τα πέντε από τα έξι παιχνίδια του προγράμματος.

Ο πρωτοπόρος Ιδομενέας φιλοξενεί τον Άρη Βουκολιών και θέλει να κάνει το ένα από τα δύο βήματα για την μαθηματική κατάκτηση του τίτλου.

Την ίδια ώρα στο Βαρύπετρο ο Χάλης θα φιλοξενεί την Άμιλλα, θέλοντας να μείνει μέσα στο κυνήγι του πρωταθλήματος, όντας στο -7 αυτή τη στιγμή.

Από εκεί και πέρα, ο Ήφαιστος φιλοξενείται από την Ασπίδα και η ΑΠ Σούδας από τα Ροδωπού, με τους γηπεδούχους και στις δύο αναμετρήσεις να θέλουν βαθμούς για να ξεφύγουν από τη ζώνη.

Στη Σούδα θα γίνει ακόμα η αναμέτρηση του Ποσειδώνα Τσικαλαριών με την Πέργαμο, ενώ η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή 14/4, με το παιχνίδι Υρτακίνα-Αστέρας Χαλέπας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

27η αγωνιστική
Σάββατο 13 Απριλίου
16.00 Ποσειδών-Πέργαμος στη Σούδα
16.00 Ιδομενέας-Άρης Β. στους Αγίους Αποστόλους
16.00 Χάλης-Άμιλλα στο Βαρύπετρο
16.00 Ασπίδα-Ήφαιστος στον Ναύσταθμο
16.00 Ροδωπού-ΑΠ Σούδας στο Κολυμπάρι

Κυριακή 14 Απριλίου
16.00 Υρτακίνα-Αστέρας Χαλ. στην Κάντανο

*Κεραμειά-Θησέας 0-3 ά.α.
*Νέος Σαμψών-Αστέρας Μαν. 3-0 ά.α.

Θέση
Ομάδες
ΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΓκολ υπέρΓκολ κατάΠόντοι
1 Ιδομενέας 26 22 2 2 73 23 68
2 Χάλης 26 19 4 3 75 25 61
3 Ήφαιστος Χανίων 26 18 2 6 59 37 56
4 Αστέρας Χαλέπας 26 17 3 6 48 23 54
5 Νέος Σαμψών 26 15 7 4 68 24 52
6 Ποσειδώνας Τσικαλαριών 26 13 8 5 43 24 47
7 Υρτακίνα 26 13 5 8 54 36 44
8 Άμιλλα 26 12 4 10 51 44 40
9 Α.Π. Σούδας 26 10 3 13 42 47 33
10 Πέργαμος 26 9 5 12 37 40 32
11 Ασπίδα 26 7 6 13 30 47 27
12 Θησέας 26 7 5 14 26 41 26
13 Ροδωπού 26 7 4 15 41 69 25
14 Άρης Βουκολιών 26 5 6 15 31 54 21
15 Κεραμειά 24 0 0 24 0 72 0
16 Αστέρας Μανολιόπουλου 24 0 0 24 0 72 0

Η επόμενη 28η αγωνιστική
Σάββατο 20 Απριλίου
16.00 Ιδομενέας-Ποσειδών στους Αγίους Αποστόλους
16.00 Πέργαμος-Νέος Σαμψών στο Elpisniki
16.00 Άμιλλα-Ροδωπού στην Αγία Μαρίνα

Κυριακή 21 Απριλίου
11.00 ΑΠ Σούδας-Θησέας στη Σούδα
16.00 Άρης Β.-Υρτακίνα στον Ταυρωνίτη
16.00 Αστέρας Χαλ.-Ασπίδα στη Μ. Ελιά
*Αστέρας Μαν.-Χάλης 0-3 ά.α.
*Ήφαιστος-Κεραμειά 3-0 ά.α.