Αστέρας Χαλέπας

Πλησίασε την κορυφή

Ο Αστέρας Χαλέπας επικράτησε στην επανάληψη 3-0 των Ροδωπού για την 21η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΧ και πλησίασε στην κορυφή της γενικής κατάταξης.

Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν μια σημαντική νίκη και βρίσκονται πλέον μόνοι στη δεύτερη θέση (με ματς περισσότερο από τον Χάλη) και στο -2 από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ιδομενέα. Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη μεριά, δεν κατάφεραν να βελτιώσουν τη συγκομιδή τους.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, όμως στο δεύτερο ημίχρονο το σύνολο του Νίκου Κυπραίου ανέβασε την απόδοση του και έφτασε στην επιτυχία. Στο 69’ ο Μηνάς σημείωσε το 1-0, στο 75’ ο Λαΐτσας το 2-0 και στο 85’ ο Τσιούτης το 3-0.

Διαιτητής: Κουκλάκης
Βοηθοί: Μπραουδάκη-Πολυθοδωράκης

Αστέρας Χαλέπας: (Νίκος Κυπραίος): Σγουράκης, Αγγελόπουλος, Τζιατζιάφης (80’ Ερωτοκρίτου), Παπαδημητρίου, Ταμπάκης, Δουλάς, Λαϊτσας, Καλογρίδης, Λεβεντάκης (82’ Τσιούτης), Λαμαϊ (53’ Μηνάς), Μάρκου (70’ Πέτικας).

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Β. Ντουσάκης, Κ. Ντουσάκης (73’ Παπαδομιχελάκης), Μπραουδάκης, Αποστολάκης, Σγουρομάλλης, Στυλιανουδάκης (70’ Σαραντολάκης), Πάτα, Μοσχανάκης, Παπαδάκης, Βασιλάκης (46’ Β. Βασίλιεφ), Λιονάκης.