Αστέρας Χαλέπας

Έκανε... το καθήκον του και περιμένει

Ο Αστέρας Χαλέπας νίκησε με 3-2 την Ασπίδα, στην έδρα της, ανεβαίνοντας προσωρινά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς και περιμένει το αποτέλεσμα από το αυριανό ματς του Ιδομενέα με τον Ποσειδώνα για να δει αν θα παραμείνει εκεί.

Πριν συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Άριον. Στο 25’, όμως, οι παίκτες του Μάνου Καλαμπακάκη ισοφάρισαν, με τον Κουτρουμπά με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Μπάσκα, να κάνει το 1-1.

Stathakis goal

Οι φιλοξενούμενοι ξανά μπήκαν σε θέση οδηγού, στο 46’, με τον Σταθάκη να βρίσκει δίχτυα. Στο 55’ ο Μηνάς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και έξι λεπτά αργότερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-3. Το τελικό σκορ του αγώνα, διαμορφώθηκε στο 82’, με τον Μπάσκα να σημειώνει ένα εντυπωσιακό τέρμα.

Τέλος, να αναφερθεί ότι ο Αστέρας Χαλέπας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Δοντσίδης, στο 76', αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζη.