Αστέρας Χαλέπας

"Καθάρισε" στην επανάληψη

Ο Αστέρας Χαλέπας νίκησε 1-3 τα Ροδωπού για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΧ και επέστρεψε στις επιτυχίες.

Η ομάδα του Νίκου Κυπραίου καθάρισε το ματς στην επανάληψη, ενώ το σύνολο Γιάννη Κελαϊδή ψάχνει ακόμη τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα. Ο Τζιατζιάφης έκανε στο 30’ το 0-1 για να ισοφαρίσει ο Ρουστέμι πέντε λεπτά αργότερα.

Στο 60’ ο Δοντσίδης ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτι και πέτυχε το 1-2, ενώ το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 64’ ο Τζιατζιάφης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στη συνάντηση.

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Σαραντολάκης, Ρουστέμι, Κορδολαίμης, Βασιλάκης, Δ. Σταυρουλάκης (20’ λ.τρ. Ζεκιράι 77’ λ.τρ. Ατανάσοφ), Μαλαξιανάκης, Αποστολάκης, Πάτα, Λιονάκης, Βίλα, Μοσχανάκης.

Aστέρας Χαλέπας (Νίκος Κυπραίος): Σγουράκης, Πολυτίδης, Τζιατζιάφης, Μίχος, Χαλεβελάκης, Δοντσίδης, Λαΐτσας (60’ Μηνάς) , Κλάδος (75’ Λαμάι), Καλογρίδης (55’ Θεοδωρίδης), Παπαδημητρίου (80’ Αρτέμης), Λεβεντάκης.