Αστέρας Χαλέπας

Έσωσε τη χρονιά του στα Νεροκούρου

Στη Β' κατηγορία θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο Αστέρας Χαλέπας, ο οποίος νίκησε με 5-1 τον Νέο Ηρακλή, στο γήπεδο των Νεροκούρου.

Η ομάδα της Χαλέπας κατάφερε να πετύχει το απόλυτο στα τελευταία παιχνίδια και να σώσει μία θεωρητικά χαμένη χρονιά, όπως αυτή φάνταζε πριν από μερικές εβδομάδες. Mόλις στο 6ο λεπτό ο Λεβεντάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1, ενώ το 0-2 ήρθε στο 19' με σουτ του Λαΐτσα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 0-3, καθώς πέντε λεπτά πριν την λήξη του, ο Λαΐτσας και πάλι με κοντικό πλασέ, σκόραρε.

Με γκολ των Ταμπάκη και Λεβεντάκη στο 72' και το 75' έγινε το 0-5 για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, ενώ το γκολ της τιμής για τον Νέο Ηρακλή, σημείωσε στο 85' ο Διούδης (1-5).

Ν. Ηρακλής (Γιώργος Τζατζιμάκης): Παπαδουλάκης, Κωνσταντουδάκης (75' Π. Παπαδάκης), Γεωργίου, Τσούκαλας, Λειβαδιωτάκης, Λαφαζάνης (46' Διούδης), Ποποδάκης (65' Παντελάκης), Μυκωνιάτης, Ξανθάκης (20' λ.τρ. Καλυκάκης), Παπαδονικολάκης, Ντουντουνάκης

Αστέρας Χαλέπας (Κώστας Ανδρεαδάκης): Σταυρουλάκης, Ζαραφείδης, Παπουτσής, Μαρκουλάκης, Τζιλύρας, Τρουλινός, Ταμπάκης, Λαμαϊ (80’ Καραχάλιος), Λαϊτσας, Τζιατζιάφης (83’ Τασιουλής), Λεβεντάκης