Αστέρας Χαλέπας

Επιστροφή στις νίκες για Αστέρα Χαλέπας

Στις νίκες επέστρεψε ο Αστέρας Χαλέπας, ο οποίος επιβλήθηκε στη Μοναχή Ελιά με 5-0 επί των ουραγών Σφακίων για την 13η αγωνιστική της Β' ΕΠΣ Χανίων.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα, ανοίγοντας το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Τζιατζιάφη, με το 1-0 να παραμένει σκορ ημιχρόνου. Στο β' μέρος τα Σφακιά προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, με τον Κουτρουμπά να σημαδεύει το δοκάρι, όμως οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα τέρματα μέσα σε 20 λεπτά.

Αρχικά, ο Λαΐτσας έκανε το 2-0 στο 60ο λεπτό, για να ακολουθήσει ο Αποστολάκης με δύο δικά του τέρματα στο 70' και το 75' για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 4-0. Στο 80ο λεπτό ο Λαΐτσας με δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το τελικό 5-0. Η ομάδα της Χαλέπας με τη νίκη αυτή ανεβαίνει στους 15 βαθμούς παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα εν όψει συνέχειας.

Αστέρας Χαλέπας (Γιάννης Ξενάκης): Σγουράκης, Θεοδωρίδης, Μαρκουλάκης, Μίχος, Κακέσα (73' Λαμάι), Τρουλινός (66' Παπουτσής), Σελέκος (75' Τασουλής), Τζιατζιάφης, Ταμπάκης, Αποστολάκης (75' Μαραγκάκης), Λαΐτσας

Σφακιά (Τζωρτζάκης Μανώλης): Σφηνιαδάκης, Χομπιτάκης Γ., Σφηνιάς, Δεληγιαννάκης, Τζωρτζάκης Ιωά. του Εμμ. (65' Δουρουντάκης), Παπαδάκης (46' Μπολιώτης), Τζωρτζάκης Ιωά. του Ι. (60' Δουρουντούς), Βούρβαχης Γ., Μανουσέλης Γ., Κουτρουμπάς (70' Χομπιτάκης), Τζωρτζάκης Ιωσήφ