Ασπίδα

Πήρε τη νίκη με Ζη

Η Ασπίδα νίκησε τον Θησέα στην έδρα της (1-0) και ξέφυγε ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη καθώς έφτασε πλέον τους 15 βαθμούς.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο 79' με τον Ζη να σημειώνει το μοναδικό γκολ μέσα από την περιοχή. Νωρίτερα ο Ρουσκέτος είχε απωλέσει μεγάλη ευκαιρία, με την κεφαλιά του να σταματά στο δοκάρι του Ανδρεαδάκη.

Στις καθυστερήσεις η Ασπίδα έμεινε με δύο παίκτες λιγότερους μετά την αποβολή που δέχτηκε ο τερματοφύλακας Καζάκος, τη θέση του οποίου πήρε κάτω από τα δοκάρια για τα εναπομείναντα λεπτά ο Κουτρουμπάς. Στο ίδιο λεπτό την κόκκινη δέχτηκε και ο Γεωργίου.

Ασπίδα (Μάνος Καλαμπακάκης): Καζάκος, Γκαβογιαννάκης, Καβάθι, Β. Μήτρου (71' Κουτρουμπάς), Πολλάκης (66' Αρβανίτης), Τ. Μήτρου, Λάρδας (46' Φιλιππίδης), Παπαδάκης (64' Ρουσκέτος), Γεωργίου, Μπάσκας, Ζης

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Ανδρεαδάκης, Ασλανίδης, Μπολάνης, Γκογκολάκης, Παλαθούρας, Τόπι, Γεωργιλάς, Καραγκασίδης (55' Γκ. Γκιόκα), Εμ. Γκιόκα (65' Πρέγκου), Γκέκας, Μπιτζανάκης