Ασπίδα

Πρώτο βαθμό η Ασπίδα, δεύτερο ο Ποσειδών (pics)

Τον πρώτο βαθμό της στη Β' κατηγορία πήρε η Ασπίδα μετά το ισόπαλο 1-1 με τον Ποσειδώνα Τσικαλαριών στον Ναύσταθμό. Για τους φιλοξενούμενους αντίθετα ήταν ο δεύτερος μετά από εκείνον της πρεμιέρας με τον Χάλη.

Η αναμέτρηση κρίθηκε από το πρώτο μέρος, όπου η Ασπίδα πήρε νωρίς το προβάδισμα με το σουτ του Πολλάκη, λίγο πριν το πρώτο δεκάλεπτο.

goal aspida

Η απάντηση του Ποσειδώνα ήρθε γρήγορα, με το γκολ του Μαθιουδάκη στο 24' (1-1). Ακολούθησε πάνω από μία ώρα αγώνα, χωρίς να αλλάξει κάτι, με τον Ποσειδώνα να έχει δοκάρι στο 75' σε φάουλ του Γναφάκη ενώ αποβλήθηκε ο Κάτσης πέντε λεπτά αργότερα.

Ασπίδα (Μάνος Καλαμπακάκης): Tσαγκάρης, Κατσούνας (46' Γεωργίου), Καβάθι, Αρβανίτης, Β. Μήτρου, Τ. Μήτρου, Ματζορογεώργος (23' λ.τρ. Καλυβιανάκης), Πολλάκης (66' Κουτρουμπάς), Μπάσκας, Φιλιππίδης (73' Κότσης), Ανδρέου

Ποσειδών Τσικ. (Χρήστος Τραχανατζής): Aνδρεαδάκης, Μπλαζουδάκης, Γναφάκης, Αθανασίου, Κάτσης, Ιβάνοφ (85' Κελαϊδής), Κούσι, Κουκάκης, Μαθιουδάκης (65' Μαρινάκης), Κούκα (70' Ντακάκης), Μαρκετάκης (55' Διούδης)