Α.Π. Σούδας

Μεγάλο "διπλό" στις καθυστερήσεις

Η ΑΠ Σούδας πανηγύρισε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη, αφού επικράτησε 1-3 του Χάλη.

Υποχρέωσε, μάλιστα, τον αντίπαλο της στην πρώτη φετινή του ήττα και στην πρώτη γκέλα, μετά από 9 συνεχόμενες επιτυχίες. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό σε εξέλιξη και κρίθηκε στις καθυστερήσεις.

Στο 55’ ο Μουτσάνι έκανε το 0-1 και στο 90’ ο Βασιλείου ισοφάρισε. Και ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, στο επόμενο λεπτό ο Μουτσάνι με το δεύτερο τέρμα του σημείωσε το 1-2 και στο 98’ ο Γιαν. Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, , Κουφάκης, Ξηρουχάκης (80’ Παρασκάκης), Ηλιάκης, Κ. Μήτρου (65’ Χαιρετάκης), Βασιλείου, Χαμζάι, Μπόζης (46’ Χτιστοφυλλάκης), Μαρκοδούνας, Μαυριγιαννάκης (60’ Ντ. Ιορντάνοφ), Μαναρώλης.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Κακαβελάκης (88’ Γιαν. Παπαγεωργίου), Καραγιαννίδης, Μαγγέλας, Ράπτης, Παπαγεωργίου, Τσούρα, Φραγκιαδάκης (75’ Καραμαλίκης), Λαβράνος (80’ Τσένγκο), Μουτσάνι, Λαπάνι (70’ Ξηράκης).