Α.Π. Σούδας

Ισοφάρισε στο 86' τον Ηφαιστο η Α.Π. Σούδας (pics)

Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Σούδας, ανάμεσα στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας και τον Ήφαιστο, με τους φιλοξενούμενους αν και ευτύχησαν να βρεθούν μπροστά στο σκορ με 0-2, να μην καταφέρνουν τελικά να πάρουν ακόμη ένα "τρίποντο", καθώς ισοφαρίστηκαν στα τελευταία λεπτά σε 2-2.

Ο Ήφαιστος προηγήθηκε στο 20' με το πλασέ του Μοτσάνιε, για να γίνει το 0-2 με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Καλέλλη στο 40ο λεπτό και ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δοκάρι στο 50'.

IMG 3671

Στη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα στα τελευταία 25 λεπτά του ματς, η ομάδα του Μιχάλη Χατζηγιάννη αντέδρασε και αρχικά μείωσε σε 1-2 με τον Τσένκο στο 68', ενώ έφτασε και στην ισοφάριση χάρη στον Τσιμπρικίδη στο 86' που σημείωσε το τελικό 2-2 με το 6ο φετινό του τέρμα στο πρωτάθλημα.