Β' ΕΠΣ Χανίων

«Επαγγελματική νίκη» στα Νεροκούρου

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Ηφαιστος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αρη Βουκολιών και να πάρει τη νίκη με 2-0, στα Νεροκούτου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Β’Κατηγορίας.

Ο Ρακιπλάρι, στο 25’, με σουτ, ύστερα από πάσα του Νικολακάκη έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του. Το 2-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο ο Μητσώνης, στο 85’, με ωραία ατομική προσπάθεια, όπου πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με πλασέ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 70’ ο Μπούτος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, αφού ο Τζ. Χότζα, στο 68’, αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Γεωργόπουλος. Βοηθοί: Μαραγκάκης-Τζιράκης.

Ηφαιστος (Γιώργος Μπονατάκης): Αρχοντακης, Ξανθάκης, Μπούτος, Γεωργανάς, Τσούκαλας, Λειβαδιωτάκης, Καρατζής (70’ Νταγκουνάκης), Νικάκης (60’ λ. τρ. Μητσώνης), Ρακιπλάρι (75’ Δήμου), Νικολακάκης, Παπακαστρήσιος (85’ Οικονομάκης).

Αρης Βουκολιών (Θοδωρής Μπατιστάκης): Καραπατάκης, Πατεράκης, Ψαρουδάκης, Κ. Πενταράκης, Π. Χότζα, Γαλάνης (80’ Κοκολάκης), Γεωργουσάκης, Σεϊτανίδης (72’ Στ. Πενταράκης), Τζ. Χότζα, Τσαβαρής (55’ Κορναράκης), Μπουρδάκης.