Β' ΕΠΣ Χανίων

Πλησιάζει κι άλλο τις πρώτες θέσεις

Ο Ήφαιστος συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας και με τη νίκη που πέτυχε σε βάρος του Ποσειδώνα Τσικαλαριών με 2-1 πλησίασε κι άλλο τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Γιώργου Μπονατάκη βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο -5 από την κορυφή και θα περιμένει το αυριανό ντέρμπι του Χάλη με τον Ιδομενέα για να δει ποια θα είναι η διαφορά από τις τρεις ομάδες πάνω του.

Μέσα σε λίγα λεπτά στο πρώτο 25λεπτο ο Ήφαιστος βρήκε δύο γκολ. Αρχικά ο Νικολακάκης ευστόχησε στο 15' στο πέναλτι που κέρδισε μέσα στην περιοχή η ομάδα του σε χέρι αντιπάλου και έφτασε τα 12 τέρματα έτσι. Λίγο αργότερα στο 23' ο Καρατζής έκανε το 2-0.

Ο Ποσειδών μείωσε σε 2-1 στο 58' με τον Λεβεντέλλη, χωρίς ωστόσο να πάριε κάτι από το ματς, με τον Ήφαιστο να έχει και ένα δοκάρι στο 70' με τον Καρατζή.

Διαιτητής: Ούτας Boηθοί: Μπραουδάκη-Μαραβελάκης

Ήφαιστος (Γιώργος Μπονατάκης): Αρχοντακης, Λειβαδιωτάκης, Ν. Κουράκης, Τσούκαλας, Ζαχαριουδάκης, Ξανθάκης, Νικάκης, Καρατζής (71' Ρακιππλάρι), Νικολακάκης, Μητσώνης, Παπακαστρήσιος (90' Χανιωτάκης)

Ποσειδών Τσικαλαριών (Χρήστος Τραχανατζής): Λουλουδάκης, Καστρινάκης, Κάτσης (80' λ.τρ. Κούκας), Ιβανόβ, Μπλαζουδάκης (80' Κελαϊδής), Σανδαλάκης, Μαρινάκης, Κουκάκης, Λεβεντέλλης, Τσίτσα (65' Μπουγιουκλής), Μπομπολάκης