Ποσειδών Τσικαλαριών

Αφιερωμένη η νίκη

Ο Ποσειδών Τσικαλαριών πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και επιβλήθηκε 3-0 του Ήφαιστου.

Η νίκη, μάλιστα, αυτή είναι αφιερωμένη στον 17χρονο, Γιώργο Κούκα, ο οποίος στάθηκε άτυχος και στην προπόνηση της Παρασκευής (02/11) υπέστη ρήξη χιαστών. Όσον αφορά στο παιχνίδι, όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 55’ ο Μαρκετάκης άνοιξε το σκορ για το συγκρότημα του Χρήστου Τραχανατζή, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κουκάκης σημείωσε το 2-0. Στο 74’ ο Τσίτσας, που είχε περάσει σαν αλλαγή στο ματς, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Ποσειδών Τσικαλαριών (Χρήστος Τραχανατζής): Λουλουδάκης, Καστρινάκης (70’ Λιονάκης), Μπλαζουδάης, Κάτσης, Σπουργίτης, Ιβάνωφ, Μαρεκτάκης, Λεβεντέλλης (80’ Σγουράκης), Κούσι, Κουκάκης (85’Αντωνίου), Κελαιδής (50’ Τσίτσας).

Ήφαιστος (Γιώργος Μπονατάκης): Αρχοντάκης, Ντόι (70’ Τσίτας), Ξανθάκης, Τσούκαλας, Γεωργανάς,  Λειβαδιωτάκης (80’ Σκευοφύλακας), Νταγκουνάκης (60’ Κουράκης Κ.),  Ζαχαριουδάκης, Παπακαστρήσιος (70’ Κουράκης Ν.),  Νικάκης, Μπούτος.