Ήφαιστος Χανίων

"Καθάρισε" από το πρώτο ημίχρονο

Τη νίκη με 2-0 επί της Ασπίδας πήρε ο Ηφαιστος, στο γήπεδο Ναυστάθμου, για την 27η αγωνιστική της Β’Κατηγορίας.

Το σύνολο του Γιώργου Μπονατάκη προηγήθηκε στο 25ο λεπτό, όταν ο Τσούκαλας τροφοδότησε τον Παπακαστρήσιο, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά αργότερα, στο 35’, ο Ηφαιστος κέρδισε κόρνερ, ο Νικολακάκης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στο τέρμα, με απευθείας χτύπημα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 0-2.

Διαιτητής: Κουρκουμελάκης. Βοηθοί: Μαραβελάκης-Βερυκάκης.

Ασπίδα (Μάνος Καλαμπακάκης): Καζάκος, Παπαδάκης, Β. Μήτρου, Γκαβογιαννάκης, Π. Αρβανίτης (75’ Κουτρουμπάς), Γεωργίου, Τ. Μήτρου (84' λ.τρ. Στ. Αρβανίτης), Βαζούρας (81’ Φιλλιπίδης), Λάρδας (63’ Πολλάκης), Ζης.

Ηφαιστος (Γιώργος Μπονατάκης): Μακρυγιαννάκης (85’ λ. τρ. Δικιδίκης), Ξανθάκης, Ζαχαριουδάκης, Ν. Κουράκης, Τσούκαλας, Σκευοφύλαξ, Τσίτας, Μπούτος, Νικολακάκης, Παπακαστρήσιος, Ρακιπλάρι (70’ Καρατζής).