Ήφαιστος Χανίων

11 γκολ στα Νεροκούρου (pics)!

Έβρεξε γκολ την Κυριακή το απόγευμα στα Νεροκούρου, εκεί όπου ο Ήφαιστος νίκησε σε ένα χορταστικό παιχνίδι με 8-3 τα Ροδωπού για την 5η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΧ.

Αυτή είναι η μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του Ηφαίστου ο οποίος είχε καταφέρει να προηγηθεί ήδη από το ημίχρονο με 6-0.

ifaistos rodopou

Στο πρώτο ημίχρονο σκόραραν κατά σειρά οι Παπακαστρήσιος (11', 34), Γεωργανάς (23'), Τσούκαλας (28'), Νικολακάκης (30'), Μπούτος (37').

Τα Ροδωπού μέσα σε ένα τέταρτο στο ξεκίνημα της επανάληψης μείωσαν σε 6-3, αρχικά με το σουτ του Ρουστέμι στο 46', στη συνέχεια με το πέναλτι του Μαλαξιανάκη στο 53' καθώς και με το απευθείας κόρνερ του Πάτα στο 60' (κάτω).

pata nikakis

goal rodopou

Τελικά, ο Ήφαιστος σκόραρε ξανά στο 68' το 88' με τους Γεωργανά και Νικολακάκη να βρίσκουν αμφότεροι δίχτυα για δεύτερη φορά στο παιχνίδι (8-3).

Ήφαιστος (Γιώργος Μπονατάκης): Δικιδίκης, Λειβαδιωτάκης (60' Κουράκης Ν.), Τσούκαλας, Γεωργανάς, Ντόι, Νικολακάκης, Ξανθάκης, Ζαχαριουδάκης, Ντάλλας (86' Κουράκης Κ.), Παπακαστρήσιος (60' Οικονομάκης), Μπούτος (46' Νικάκης)

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Σαραντολάκης, Ρουστέμι, Κορδολαίμης, Μπραουδάκης (80' Σταυρουλάκης), Μαλαξιανάκης, Αποστολάκης, Πάτα, Βασιλάκης, Βασίλεβ, Βίλα, Μοσχανάκης