Ήφαιστος Χανίων

Ανάκαμψε κόντρα στον Νέο Σαμψών

Ανάκαμψη για τον Ήφαιστο που επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα με την εκτός έδρας νίκη του με 2-0 επί του Νέου Σαμψών για την 25η αγωνιστική.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Ήφαιστος έφτασε ξανά τον Θησέα στην 6η θέση, στους 42 βαθμούς, ενώ από την άλλη ο Νέος Σαμψών με την 4η σερί ήττα του χάνει εκ νέου έδαφος στη "μάχη" για την άνοδο.

Στο 38ο λεπτό ο Κορωνιωτάκης με κεφαλιά από σέντρα του Κουνδουράκη έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (0-1). Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60', ο Ντάλλας με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, "κλείδωσε" τη νίκη για τη φιλοξενούμενη ομάδα.

Νέος Σαμψών (Κώστας Τζιγκουνάκης): Χαιρετάκης, Κοντός, Ματζοράκης, Σταθάκης, Νικ. Σκουμπάκης, Αννιτσάκης, Χαλεβελάκης, Βλάχος (12' λ.τρ. Μ. Χαιρετάκης, 65' Μανατάκης), Δοξάκης, Γωνιωτάκης, Πισσαδάκης (75' Αποστολάκης)

Ήφαιστος: Σκαμνάκης, Τσιτσιριδάκης, Παπαδοστεφανάκης, Μανουσάκης, Κουνδουράκης, Ντάλλας, Τσίτας (70' Ποντικάκης), Καλέλλης, Κορωνιωτάκης, Νικολακάκης (83' Αντωνάκης), Γαρυφαλλής (80' Μουτσάνι)