Τιτάν

Το ξανάκανε αυτή τη φορά στις Μουρνιές! 1-1 με Μινώταυρο

Μετά το Κύπελλο, ο Τιτάν έκανε την υπέρβαση και στο πρωτάθλημα, αποσπώντας την ισοπαλία με σκορ 1-1 από τον Μινώταυρο στο γήπεδο των Μουρνιών.

Αυτή τη φορά, το παιχνίδι ήταν επεισοδιακό, καθότι υπήρξαν τρεις αποβολές. Συγκεκριμένα, ο Μινώταυρος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες λόγω της αποβολής στις αρχές του β’ ημιχρόνου του Μανωλεδάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο 65ο λεπτό ακολούθησε η απευθείας αποβολή του Μανταδάκη με κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή Κουκουράκη, με τον παίκτη του Μινώταυρου να πραγματοποιεί ένα πολύ σκληρό τάκλιν πάνω στον Κουτσουπάκη. Στη συνέχεια, ο παίκτης του Τιτάνα αντέδρασε απωθώντας τον παίκτη του Μινώταυρου με αποτέλεσμα επίσης να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη.

Ο Μινώταυρος κατάφερε να προηγηθεί στο 25ο λεπτό με το πέναλτι του Καλαϊτζάκη το οποίο κέρδισε ο ίδιος, ωστόσο στο 78’ και έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, ο Τιτάν, κατάφερε να βρει το γκολ, φτάνοντας στην ισοφάριση με το κοντινό σουτ από τον Μαρινάκη, με την μπάλα να βρίσκει δύο φορές στο οριζόντιο δοκάρι! Σε πρώτη φάση από το σουτ του Ποντίκα και σε δεύτερο χρόνο μέχρι η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα, ο Μαρινάκης βρήκε επίσης το οριζόντιο, γκολ που διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αξιο αναφοράς από το παιχνίδι, η πίεση που άσκησε ο Μινώταυρος σε ένα μεγάλο του μέρος του για να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ, από την άλλη και ο Τιτάν είχε μια εξαιρετική ευκαιρία σημαδεύοντας εκ νέου το δοκάρι (οριζόντιο) με τον Μανουσάκη στο 54ο λεπτό.

Η ισοπαλία αυτή είναι η πρώτη απώλεια βαθμών για τον Μινώταυρο στο πρωτάθλημα μετά τις τρεις συνεχόμενες νίκες ενώ όσον αφορά τον Τιτάνα φτάνει τους τέσσερις βαθμούς μετά τη νίκη στην πρεμιέρα επί του Ηρακλή Νεροκούρου.

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Σινιοράκης-Γαλάνης

Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης, Γιουρμετάκης (80’ Φανδριδάκης), Καγλαντζής,  Μανωλεδάκης, Θάνος, Δαμανάκης, Μανταδάκης, Ρουσάκης, Παπαδάκης (46’ λ.τρ. Κοζάκης), Καλαϊτζάκης (80’ Νταγκουνάκης), Τζαγκαράκης (75’ Κοσμαδάκης),

Τιτάν (Παναγιώτης Παλαθούρας): Φραγκούλης, Μαρκουλάκης, Κουνδουράκης, Παπαδάκης, Σερενάι, Μανουσάκης, Κουτσουπάκης, Μπορίσοφ (68’ λ.τρ. Ράντεβ), Ποντίκας, Πατσαρίκας (68’ Σπαθαράκης), Μαρινάκης