Θύελλα Καλαθ.

Μεγάλη "ανάσα" η Θύελλα, 1-0 τον Άρη

Με "χρυσό" σκόρερ τον Βαλέρα στο πρώτο ημίχρονο η Θύελλα Καλάθενων πανηγύρισε μία από τις πιο σημαντικές της νίκες στη φετινή σεζόν σε βάρος του Άρη Σούδας με 1-0, στο Καστέλι.

Η ομάδα του Θοδωρή Μπατιστάκη ξεπέρασε γρήγορα την εντός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τη Σπάθα και χάρη σε αυτούς τους τρεις βαθμούς παραμένει σε αποσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη, ανεβαίνοντας πλέον στους 28 βαθμούς (22 έχει ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ).

Το ματς δεν είχε να επιδείξει αρκετές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και κρίθηκε στο ποιος θα έβαζε τελικά το γκολ. Αυτό το έκανε η Θύελλα στο πρώτο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 30' με το σουτ του Βαλέρα που νίκησε τον Σαρτζετάκη και έδωσε με αυτό τον τροπο τη νίκη στους γηπεδούχους καθώς στην υπόλοιπη μία ώρα που ακολούθησε δεν άλλαξε κάτι.

Θύελλα Καλάθενων (Θοδωρής Μπατιστάκης): Γρανάς, Μαραγκουδάκης, Δημανόπουλος, Β. Ρενιέρης, Ν. Ρενιέρης, Χ. Σγουρομάλλης (5' λ.τρ. Βεστάκης), Μπαγλατζής, Μαργαριτάκης, Σπ. Λουβιτάκης (89' Σημαντηράκης), Ουρούκου (89' Λουπασάκης), Βαλέρας (80' Κουφογιαννάκης)

Άρης Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Σαρτζετάκης, Βολάνης, Μπακογιάννης, Κεμπάτσι, Νικολακακης (60' λ.τρ. Πιτσιάβας), Σούλιαρης, Κ. Τερεράκης (46' Ξανθουδάκης), Φέζγκα, Λίκα (75΄Αρτσιδάκης), Μιχαλόπουλος, Τσέκοφ (46' Ντόκος)