Σπάθα

"Μοιρασιά" στο Κολυμπάρι

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι της Σπάθας με τον Απόλλωνα στο Κολυμπάρι, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1 για την 28η αγωνιστική.

Στο 31ο λεπτό ο Απόλλωνας ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν σε ενέργεια του Λέκκα δόθηκε πέναλτι, καθώς η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαρκουλάκης και ήταν εύστοχος για το 0-1, σκορ που πήγαν και στο ημίχρονο οι ομάδες.

Η "απάντηση" για την Σπάθα ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 80' με πρωταγωνιστές ξανά τα αδέρφια Βαρουξάκη που συνεργάστηκαν μεταξύ τους. Ο... μικρότερος αδερφός Νεκτάριος εκτέλεσε το κόρνερ για τον μεγαλύτερο Γιάννη και αυτός ήταν που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Τσαβαρής, Μετόντιεβ, Ρεθεμιωτάκης (46' Μακράκης), Θεοδωρογλάκης (75' Πουρσανίδης), Ροδοκανάκης, Γλεντουσάκης (56' Νικολακάκης), Αλκούρτι, Κουδέρης (46' Σκορδύλης), Ι. Βαρουξάκης, Ν. Βαρουξάκης, Μοσχανάκης

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης): Κουκλάκης, Μαραντόν (83' Μπιζάτης), Γκούντελος, Λέκα (85' Γιαννολάρης), Καραμπινάκης, Τζαμαλής, Τζαγκαράκης (65' Μπαργιάμι), Μανιαδάκης, Μαρκουλάκης, Βακαλουνάκης (77' Νεσκάκης), Ψαράκης