Σπάθα

Το ανέτρεψε ο Πανακρωτηριακός, πήρε το βαθμό η Σπάθα

Σε ένα αρκετά "χορταστικό" παιχνίδι στο Κολυμπάρι, η Σπάθα προηγήθηκε νωρίς, ο Πανακρωτηριακός γύρισε το ματς μέχρι το ημίωρο για να... κάτσει τελικά η μπίλια στο "Χ" καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τελευταίο 20 λεπτο στο τελικό 2-2.

Μετά τη νίκη του ΣΥΝΚΑ ο Πανακρωτηριακός έμεινε ξανά πίσω στο -11 από την κορυφή λίγες μέρες πριν από το 2ο μεταξύ τους παιχνίδι στα Καθιανά για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ η Σπάθα έμεινε στην 9η θέση με 40 βαθμούς πλέον.

Μόλις στο πρώτο πεντάλεπτο με δημιουργό τον Νεκτάριο Βαρουξάκη και σκόρερ τον Κουδέρη η Σπάθα μπήκε σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση.

Ωστόσο, ο Πανακρωτηριακός είχε σε εξαιρετική μέρα τον Ορέστη Μπάτζιο που με δύο δικά του γκολ στο 25' και το 30', έφερε το ματς "τούμπα" για να ολοκληρωθεί με αυτό το σκορ το πρώτο μέρος (1-2).

Τελικά, στο δεύτερο ημίχρονο, στο 70ο λεπτό, ο Θεοδωρογλάκης εκτέλεσε το φάουλ και ο Παπαδάκης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας για να νικήσει από κοντά τον Χριστουλάκη και να δώσει έτσι τον βαθμό στην ομάδα του (2-2).

Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Τσαβαρής, Ρεθεμνιωτάκης (80' Σκορδύλης), Αντ. Νικολακάκης (λ.τρ. 88' Πουρσανίδης), Θεοδωρογλάκης, Ροδοκάνακης, Γλεντουσάκης, Αλκούρτι (60' λ.τρ. Μοσχανάκης), Παπαδάκης, Κουδέρης, Νεκτ. Βαρουξάκης, Ανδρ. Νικολακάκης (λ.τρ. 64' Μετόντιεφ)

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Τσομπάνογλου): Χριστουλάκης (75' λ.τρ. Συροκάκης), Παπακαστρήσιος, Μανουσάκης, Λιονάκης, Κελάκης, Παπαδάκης (85' Αδαμόπουλος), Γαβαλάς (80' Μαριανάκης), Χαλκιαδάκης, Βασιλομιχελάκης, Μπάτζιο, Μπαδιεριτάκης