Ποσειδών Καμισιανών - Ραπανιανών

Από ένα ημίχρονο Ποσειδώνας και Ηρακλής Ν.

Ο Ηρακλής Νεροκούρου παρότι προηγήθηκε με δύο γκολ επί του Ποσειδώνα Καμισιανών-Ραπανιανών στο Κολυμπάρι και έφτασε κοντά σε μία ακόμα σπουδαία νίκη, δέχτηκε τελικά στο τελευταίο 20λεπτο την ισοφάριση, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τελικά τους βαθμούς της ισοπαλίας (2-2)

Ο Ηρακλής Νεροκούρου μπήκε δυνατά και ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ του Αγγέλου στο 5ο λεπτό, ενώ δοκάρι είχε ο Πατελάκης στο 14' με ψηλοκρεμαστό πλασέ. Στο 44' ο Μερόλλι κέρδισε πέναλτι από τον Καρεφυλλάκη, με τον Πατελάκη να ευστοχεί για το 0-2, κλείνοντας έτσι ιδανικά το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ποσειδώνας αντέδρασε και αρχικά μείωσε σε 1-2 στο 70' με σουτ του Ράπτη, ενώ στο 82' ο Κολομπάκης κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Αράπι, που ευστόχησε απέναντι από τον Αρχοντάκη για το τελικό 2-2.

Ποσειδών Καμ./Ραπ. (Δημήτρης Ανθούσης): Καλοριζικάκης, Νταγκουνάκης, Καρεφυλλάκης (46' Σεληνιωτάκης), Ράπτης, Κομπογεννητάκης, Kαβακόπουλος, Λιανιδάκης, Κολομπάκης, Μπούχλης (83' Μαριανάκης), Αράπι, Χρυσός (58' Λαφαζάνης)

Ηρακλής Νεροκούρου (Γιώργος Κορωνάκης): Αρχοντάκης, Αγγελάκης (87' Αυγέρος), Μερόλλι, Καράκης, Μερκάι, Μανουσάκης (52' Αμαξόπουλος), Τσιριβάκος, Νταγκουνάκης,Σταθάκης, Αγγέλου (76' Γιαννακούρος), Πατελάκης