Ίκαρος Μουρνιών

Το δεύτερο ημίχρονο έκρινε το ματς

Νίκη με την οποία «κάθεται» στην τρίτη θέση της βαθμολογίας πήρε ο Ίκαρος Μουρνιών, ο οποίος επικράτησε με 2-0 της Δάφνης, στα Νεροκούρου, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποιο γκολ, όμως, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι, με τον Πετράκη να βλέπει το σουτ του, στο 32’, να μην καταλήγει στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, πιο συγκεκριμένα στο 50’, ο Χριστόπουλος νίκησε με σουτ έξω από την περιοχή τον Συγγελάκη για το 1-0. Στο 46’ ο Σταμάτης Φλεμετάκης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Γαλεράκη κι αυτός 20 λεπτά αργότερα, με πλασέ από δεξιά μέσα στη μικρή περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα του.

Ίκαρος Μουρνιών (Σταμάτης Φλεμετάκης): Νιαουνάκης, Κατσιμπουρνάς, Κρασάκης (46’ Γαλεράκης), Χαϊντούτης, Στεργίου, Μπομπολάκης, Κουβάτσης (82’ Νιάφας), Ζυμβραγάκης, Πετράκης (75’ Χαλιβελάκης), Χριστόπουλος, Καρατζάς (46’ Χρυσός).

Δάφνη (Στέλιος Νικηφόρος): Συγγελάκης, Πενθερουδάκης, Ραούλ (75’ Οικονομίδης), Γεωργιουδάκης, Κουγεντιάκης (85’ Τσίκο), Σταματάκης, Καλαϊτζιδάκης, Βαρδάκης, Μυριδάκης, Μανταδάκης (60’ Τζουτζούλης), Μπουντακόπουλος.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι