Γρανίτης

Παρέλαση τερμάτων στον Βάμο

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στον Βάμο, με τον Γρανίτη να φεύγει τελικά με τη νίκη με σκορ 5-3 επί του Τιτάνα. Μάλιστα τα επτά από τα οκτώ τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος.

Ενα παιχνίδι διαφήμιση του τοπικού ποδοσφαίρου, καθώς εκτός από τα οκτώ γκολ, "χαρακτηρίστηκε" από δύο ανατροπές στο σκορ, μία αποβολή και ένα πέναλτι.

Το ημίχρονο μπορεί να είχε ένα γκολ, αυτό του Τρικουνάκη στο 24' για τον Γρανίτη ωστόσο το δεύτερο μέρος έκρυβε τελικά τα καλύτερα.

Στο 47' αφού ο Μανουσάκης ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ, ήρθε ο Σερενάι και έκανε την ανατροπή στο 50' με πλασέ (2-1).

Απάντηση είχε βέβαια και ο Γρανίτης και με δύο γκολ των Στρατουδάκη και Μαυρεδάκη στο 58' και το 66' ανέτρεψε εκ νέου την κατάσταση σε 2-3.

Στο 75' ο Κοκάκης κέρδισε πέναλτι από τον Μιχαλακόπουλο και σημείωσε το 2-4, ενώ ο τελευταίος λίγο αργότερα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για φάουλ καθώς είχε δεχτεί την πρώτη από τον πάγκο στο πρώτο μέρος.

Με παίκτη παραπάνω, ο Γρανίτης έφτασε και στο 2-5 με τον Τρικουνάκη στο 80' που σκόραρε για δεύτερη φορά ενώ το ίδιο έκανε κ ο Μανουσάκης στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 3-5.

Τιτάν (Παναγιώτης Παλαθούρας): Φραγκούλης, Μαρκουλάκης, Μανουσάκης, Κουνδουρακης, Μανανεδάκης, Σερενάι (88' Ράντεφ), Μπορίσοφ (70' Μπακατσάκης), Πατσαρίκας (70' Μιχαλακόπουλος), Ποντίκας, Κουτσουπάκης (82' Σπαθαράκης), Μαρινάκης

Γρανίτης (Μανώλης Μπασιάς): Νικοάρα, Τρικουνάκης, Κρασουδάκης, Καστρινάκης, Στρατουδάκης, Σαρής (46' Μαλαμάς), Γιακουμάκης, Κουτουλάκης (46' Κουλούρης), Νταγκουνάκης, Καραταράκης (65' Μαυρεδάκης), Κοκάκης